rustin
24.08.14,18:25
Dobrý deň. Predvčerom som šoféroval svoj malotraktor(dvojkolesový)a zastavili ma policajti, dali mi fúkať, nafúkal som okolo 0,2 promile, doklady mi vrátili a pustili ma na cestu, avšak asi tak po 20 minútach ma znovu zastavili a tvrdili, že mi musia vziať VP pretože je vraj vedený ako odcudzený,že vraj to potrebujú prešetriť( asi tak pred desiatimi rokmi mi niekto ukradol všetky doklady) Vypísali mi nejaký papierik a pustili ma naspäť na cestu. Kedy mi vrátia VP? Budem platiť nejakú pokutu ( kvôli tomu alkoholu)? Nemali mi vypísať povolenie k jazde na 15 dní? Ďakujem za každú nápomocnú odpoveď.
avalik
24.08.14,16:34
hmmm ... tak ty máš v rukách "nejaký papierik" a my máme vedieť čo tam je napísané? :eek:
rustin
24.08.14,16:37
No na "papieriku" je napísané to čo som spomínal predtým, zadržaný VP, stav odcudzený, ostatné info nie je potrebné vypisovať.
misoft
24.08.14,19:05
No pokiaľ je ešte stále vedený ako odcudzený - tak sa rozlúč s nim. Pretože pokiaľ bol nahlásený - je neplatný!
Ak ti ukradli doklady, bol si to hlásiť. Istotne si VP našiel inde. Bol si to oznámiť, že sa našiel? Ak nie - je to tvoja chyba a TVOJ problém.
Počítaj, že budeš predvolaný k podaniu vysvetlenia (ak nebude niečo ešte horšie...)
Chobot
25.08.14,00:06
Bodaj by ti ho nikdy v živote nevrátili.

Porada je seriózna stránka, nerob si z nás srandu.
rustin
25.08.14,05:23
Tak ďakujem pekne za radu, aspoň vidím aká seriózna stránka to je.
misoft
25.08.14,05:29
Stránka je seriózna - ovšem ak sa pýta ten, ktorému "ukradli" doklady a potom jeden z "ukradnutých" dokladov predloží policajtom - tak kto je potom seriózny?
rustin
25.08.14,05:55
ako som mohol ukradnúť doklady sám sebe? Bol mi vydaný nový VP pretože tamten bol ukradnutý a keďže mi vydali nový preukaz tak asi vedeli o tom že som ho nenašiel ale nechali ho stále v pátraní ak by ho niekto použil.
bodliak
25.08.14,06:36
Rustin, tak tebe pred 10 rokmi ukradli doklady.
Nahlásil si to, dali Ti nový VP.

Teraz si im ukázal ktorý, ten nový ?
A ten Ti nový Ti aj zobrali ?
rustin
25.08.14,06:38
Áno ten nový mi zobrali, že sa im dačo nezdá.
taiko
25.08.14,06:39
"Bol vydany novy" ???? Takze Ty mas dva VP?
rustin
25.08.14,06:43
Dva by som mal keby som si ho ukradol sám a nahlásil, že mi ho ukradli a násedne by mi bol vydaný ďalší VP. Azda nebudem čakať kým sa nájde ten ktorý mi ukradli.
fortunka
25.08.14,06:44
a ako si potom mohol dat ukradnuty VP policajtom? ;) Ked ti vydali novy a stary si nenasiel... viditelne tu dochadza minimalne k nejakemu "neporozumeniu"...
Chobot
25.08.14,06:50
Tak potom tu asi nastalo nejaké nedorozumenie. Všetci sme boli v tom, že si im predložil ten VP, ktorý bol nahlásený ako ukradnutý.

Ak ti zadržali riadne vydaný, mali by ti ho čoskoro vrátiť. Choď na DI v mieste bydliska a pýtaj si ho späť.

A nabudúce to napíš jasne, ak tak neurobíš, potom si ľudia domýšľajú.
fortunka
25.08.14,06:54
A na tom papieriku nemas, ze sa mas zastavit na policii? Keď sme my mali nejaký problém, hneď sme tam boli na druhý deň...
rustin
25.08.14,07:56
Ok, no to som zabudol spomenúť, prepáčte. A dik za radu.
rustin
25.08.14,07:59
Nie, povedali, že oni sa ozvú, ale aj tak sa pôjdem opýtať čo je s vodičákom.
bodliak
25.08.14,08:09
Policajt môže robiť len to, čo mu zákon umožňuje.
Ak ako dôvod uvedie, že sa mu "niečo nezdá" a nespíše o tom úradný záznam, tak treba volať 158.
misoft
25.08.14,13:43
Takže predsa.... podozrenie na neoprávnené preukazovanie a držba odcudzeného VP.
Postupovali podľa http://www.minv.sk/?zadrzanie-vodicskeho-preukazu
JuroS1
26.08.14,09:23
Najlepsie ist osobne na oddelenie, skoda ze si si nezapisal ich mena a cisla. Treba to riesit cim skor tam a necakat. Najlepsie cez nejakeho vyssie postaveneho "uradnika"... Policia ma v niektorych veciach taky gulas ze sa niekedy cudujem ako dokazu existovat...Treba sa obhajovat!! Ak ta prvy krat pustili bez dosledkov ako skontrolovali platnost dokladov?? (koli tomu alkoholu) druhy krat ti tiez musia padne oddovodnit dovod zastavenia, ak sa ti to nezda mas pravo sa stazovat/ziadat o presetrenie ci postupovali v sulade so zakonom SR. A p. niekedy robia aj to co im zakon neumoznuje...preto je lepsia mat niektore veci nastudovane!!!
JuroS1
26.08.14,09:30
Policajt bezodkladne vydá o zadržaní vodičského preukazu potvrdenie a najneskôr v nasledujúci pracovný deň po zadržaní vodičského preukazu zašle vodičský preukaz orgánu Policajného zboru príslušnému podľa miesta, kde bol vodičský preukaz zadržaný. V potvrdení môže policajt povoliť ďalšiu jazdu s vozidlom najviac na 15 dní, ak takou jazdou nebude ohrozená bezpečnosť alebo plynulosť cestnej premávky; povolenie platí len na území Slovenskej republiky.

Policajt na mieste vydá o zadržaní vodičského preukazu potvrdenie, v ktorom povolí ďalšiu jazdu na 15 dní; povolenie platí len na území Slovenskej republiky. V potvrdení musí byť uvedený rozsah udeleného vodičského oprávnenia a spôsob vrátenia vodičského preukazu. Páchateľ priestupku môže požiadať policajta, ktorý vodičský preukaz zadržal, aby zadržaný vodičský preukaz postúpil orgánu Policajného zboru v mieste jeho pobytu alebo v mieste, kde sa zdržiava, na účely jeho vrátenia; policajt je povinný tejto žiadosti vyhovieť.
JuroS1
26.08.14,09:32
JuroS1
26.08.14,09:40
Na 100% prislo k "zlihaniu ludskeho faktora" (cloviecika za PC) ked ti zabudli pred 10 r. vymazat status "ODCUDZENY" ! Taketo veci su u nich dost bezne, niekde nieco zabudnu napisat niekde napisu aj to co netreba! p.s.: osobna a ine skusenosti mojich znamich!