petkor
25.08.14,10:38
Dobrý deň, potrebujem súrne poradiť.
Zamestnanec dosiahol dôchodkový vek 15.8., a k 26.8. si ide požiadať o priznanie starobného dôchodku, zároveň k 26.8. končíme s ním pracovný pomer. Odo mňa žiada ELDP, ktorý potrebuje k žiadosť o dôchodok. Budeme mu vyplácať odchodné.
Chcem sa spýtať, už aj toto odchodné má mať uvedené v ELDP?
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu radu.
Tweety
25.08.14,10:43
Kedže aj z odchodného sa počítajú odvody, tak ho tam uvedieš, vstupuje teda do VZ.
petkor
25.08.14,11:05
Ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď. Ešte sa chcem spýtať, zamestnávateľ je povinný dať zamestnancovi platené voľno, keď si ide žiadať o dôchodok, alebo mu to máme dať ako dovolenku? V podstate končíme s ním pracovný pomer k 26.8., ale tento deň už v práci nebude, nakoľko ide žiadať o ten starobný dôchodok.
Tweety
25.08.14,11:27
Nie je to §141, riešte to dovolenkou.