hostiska
25.08.14,11:14
Ahojte,
zamestnanci boli na rekondičnom pobyte v termíne od 03.08.2014 do 10.08.2014. Pracujú v 3 riziku, takže bola naša povinnosť ich na rekondičný pobyt poslať. Vo výplatnej páske by som im to mala vykázať ako platené voľno, ale čo tie víkendy? Aj tie im mám zaplatiť? ďakujem
bombosko
25.08.14,09:23
za čas rekondičného pobytu majú zamestnanci nárok na náhradu mzdy v sume ich priemerného zárobku. § 138 Zákonníka práce. pracujú bežne aj v sobotu a nedeľu? ak nie, tak je to práca nadčas. mali by ste mať rozpis vykonávania rehabilitácie počas soboty a nedele s menami zamestnancov a časom, kedy mali rehabilitácie, ktorý Vám bude slúžiť ako doklad pre výpočet nadčasov.
hostiska
25.08.14,09:29
..bežne počas víkendov nepracujú. Čiže by som každému spočítať hodiny rehabilitácií a tieto hodiny dať do nadčasov?
ivka70
25.08.14,09:37
Ja by som im ziadne nadcasy za vikend neplatila, kedze neslo o vykon prace.
A ak ano, preco prave cas rehabilitacie??
Priemerna mzda je ako platena prekazka na strane zamestnavatela, aj tu platis len za dni, kedy by inak pracovali alebo plateny sviatok, tak isto.

Porovnatelne je to aj so sluzobnou cestou, ak ostavaju kdesi v cez vikend, maju narok na "diety" (co mal iaj tu - zabezpecenu celodennu stravu) ale vikend, cez ktory nepracuju, sa im do pracovneho casu nepocita.
hostiska
25.08.14,10:17
...pátrala som aj na nete,ale o víkende som sa nikde nič nedočítala...ale ako práca nadčas sa mi to veľmi nepozdáva,neviem no :(
ivka70
25.08.14,10:27
...pátrala som aj na nete,ale o víkende som sa nikde nič nedočítala...ale ako práca nadčas sa mi to veľmi nepozdáva,neviem no :(

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&MID=239&edllnkid=3548334&ArtType=6&phContent=~/EDL/ShowArticle.ascx&ArticleId=24252&pa=12478

4.2 Počas rekondičného pobytu prislúcha zamestnancovi náhrada mzdy vo výške priemerného zárobku. Ide o prekážku z dôvodov všeobecného záujmu, resp. o výkon občianskych povinností.

Kedze ide o nahradu mzdy, je to presne to iste ak oso sviatkami, nahradzas len tie sviatky, ktore pripadnu na den, kedy by pracovnik inak pracoval. To iste tu. A priemernou mzdou.
hostiska
25.08.14,10:48
...ale ten víkend tam museli povinne byť..nemohli odísť domov ani nič podobné, tak mi príde, že by som im to mala nejako zaplatiť...
Tweety
25.08.14,10:57
Pri preplatení by som postupovala podľa §138 ZP
§ 138

(1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pracovné voľno na nevyhnutne potrebný čas s náhradou mzdy v sume jeho priemerného zárobku na účasť na rekondičných pobytoch, na povinných lekárskych prehliadkach a na účasť zástupcov zamestnancov na vzdelávaní.
hostiska
25.08.14,11:08
...a z toho mi vyplýva, že im víkend zaplatím priemerom :)
ivka70
25.08.14,13:02
...a z toho mi vyplýva, že im víkend zaplatím priemerom :)
Ake pracovne volno im poskytnes v sobotu, ked v sobotu standardne nepracuju?
Tweety
25.08.14,13:04
...a z toho mi vyplýva, že im víkend zaplatím priemerom :)
Pracovné voľno, takže víkendy len v prípade, že by za normálnych okolností boli ich pracovnými dňami.
hostiska
26.08.14,03:21
....aha..no dobre :) Ďakujem za cenné rady, ste super :)