7kraska
25.08.14,14:59
Dobry den,

potrebovala by som poradit v nasledujucej situacii. E-shop s tovarom, sucastou je vernostny program odmenovania zakaznikov,ktori pri urcitych aktivitach su odmenovani bodmi, ktore mozu pouzit na uhradu - uplnu alebo ciastocnu - za tovar. Ako spravne fakturovat DPH v uvedenych pripadoch? ak zakaznik bude mat zabieranych dostatok bodov a nemusi uhradit nic za tovar ani za kuriera ako bude vyzerat faktura a co ma najma zaujima sme povinni odviest DPH?co bude zakladom dane? ja predpokladam, ze nejde o zlavu ale tie "body" su protihodnotou, cize odvedieme DPH z "normalnej"ceny tovaru. Ako mam vsak postupovat pri uctovani ked mi vznikne voci zakaznikovi pohladavka, ako juzrusim?budem vdacna za kazdy dotaz a radu
KEJKA
29.08.14,19:51
podľa mňa tie body nie sú protihodnotou.
Celé je to o tom, čo máš v obchodných podmienkach, ale podľa mňa ide o formu uplatnenia zľavy (výmenou za body je tovar ako forma zľavy).
Nakoľko predajná cen aje nula, DPH = 0.
7kraska
02.09.14,05:29
najskor som aj ja tak uvazovala a myslela som si, ze pojde o §22 odsek 4 lenze v komentari k tomuto § sa pisalo o dodani tovaru bezodplatne, cize by sa mala odviest DPH lenze nerozumiem teda ci je nejaky rozdiel medzi 100% zlavou a dodanim tovaru bezodplatne....na dotaz mi financna sprava opisala len zakon co si aj sama dokazem precitat a dodali k tomu, ze "bezodplatne dodany tovar je predmeton dane len vtedy, ak ide o tovar pri kupe ktoreho si platitel dane odpictal DPH na vstupe, ak sa nepozaduje dodavatel od odberatela protihodnotu potom sa jedna o bezodplatne (100 % zlava)...tak teda neviem ako :/
7kraska
02.09.14,05:33
a z pohladu DPH je to spravne, ze si uplatnim odpocet z tovaru alebo z dodania (sluzby kuriera) tak isto to bude moj naklad a na vystupe ziadna DPH ani ziadny vynos teda ani dan z prijmu?
KEJKA
02.09.14,08:10
ano
KEJKA
02.09.14,08:12
zistila som, že moja odpoved je duplicitne zverejnená, tak som to vymazala a zrejme aj s tvojim komentárom. pardon.
7kraska
02.09.14,08:26
ok v pohode ;)