Dada
20.04.06,13:04
Začala som sa "trápiť" so smernicami. Mám do nich uvádzať aj "teóriu" (poučky a tak)? Či len veci z praxe? Príklad: uvediem do smernice, že zásoby pri vyskladňovaní sa oceňujú metódou FIFO a váženým aritm. priemerom, ale my využívame vážený aritm. priemer?
Mimochodom nemáte niekto už hotové smernice? :D :confused:
ayya
20.04.06,11:30
Daduska, :) a kade sa ty flakas, ked si si nevsimla kolkokrat sa tu uz smernice riesili? ... daj si vyhladavat ... aj priloh je tu kopec
drzim palce :D
Dada
20.04.06,11:32
Daduska, :) a kade sa ty flakas, ked si si nevsimla kolkokrat sa tu uz smernice riesili? ... daj si vyhladavat ... aj priloh je tu kopec
drzim palce :D

Dala som si hľadať na rôzne spôsoby a mi našlo kadečo, len okolo smerníc nič.
ayya
20.04.06,11:37
Dala som si hľadať na rôzne spôsoby a mi našlo kadečo, len okolo smerníc nič.

skus takto: rozsirene vyhladavanie - iba v nazvoch: smernic*
je tam toho fakt vela
:)
ayya
20.04.06,11:45
Dada - dufam, ze si sa neurazila - to by ma mrzelo :o
... mne to "vysypalo" 38 tem (aj s touto tvojou) :), ktore maju v nazve retazec "smernic" a v zozname je vidno, ktora tema ma aj prilohy (symbol spinky) tak si skus prebehnut najprv tie, ked hladas vzor hotovej smernice ... som si ista, ze si vyberies, co bude pre teba vhodne ...
este raz: drzim palce :D
Dada
20.04.06,11:52
Našlo mi niečo, ale aj tak som z toho čo tam je nevyšla, či treba písať aj teoretické "omáčky" alebo nie. A či len tie veci, ktoré máme zaužívané alebo aj tie, ktoré možno raz (alebo vôbec) v budúcnosti použijeme.
Lila
20.04.06,11:59
Je pravdou, že by sa smernice mali zčasu na čas oprášiť a podopĺňať o nové znenia zákonov. T.j. spraviť krátku omáčku s odvolaním sa na Zákony a uviesť ako to rieši v PÚ Vaša účt. jednotka počas roka.
Dobré je to mať jednoducho v bodoch a stručne. Aby ste sa aj Vy resp. ďaľší Vaši nástupcovia v smerniciach rýchlo zorientovali.
Keď je to veľmi obšírne a rozsiahle, tak pravdupovediac nemáte v tom sami prehľad. Podľa mňa sm,ernice si robíte pre seba, aby ste
mali "jasné pravidlá hry". Tieto Vám bude tolerovať aj DÚ.
ayya
20.04.06,12:21
......či len tie veci, ktoré máme zaužívané alebo aj tie, ktoré možno raz (alebo vôbec) v budúcnosti použijeme.

tak ako vravi Lilka - a vsetko s mierou...
mrkni si predtym este spolocensku zmluvu, ci tam nemate niektore veci, ktore by bolo dobre do smernice zakomponovat... alebo ci tam nemate nieco, co je vyslovene proti vasej zauzivanej praxi .. (cojaviem: podpisovanie, mzdova smernica, rozdelovanie zisku ...) atd