mondes
26.08.14,10:46
Ahojte poraďáci, stala sa mi hrozná vec,ani spať som nemohla. Keď som včera posielala MV do SP za júl, hlásilo mi chybu a nevedela som prečo. Veď prihláška a odhláška bola odoslaná, tak čo to môže byť. A zostala som ako prikovaná. Nechtiac som zabudla prihlásiť jedného dohodára. Už v júli mal mať prihlášku a v auguste odhlášku. Prosím, máte niekto s tým nejaké skúenosti? Dá sa pri prípadnej kontrole z IP nejako dohodnúť? A prosím Vás, nestrašte ma s 2000 -ou pokutou, pretože asi infarkt chytím. To sa mi stalo prvýkrát a ten dohodár odpracoval (na zástup) len 3 dni po 2 hod. Potrebujem nejaké povzbudivé slová, prípadne nejaké skúsenosti z kontrol. Ďakujem pekne.
Terezia13
26.08.14,08:50
z neskorého prihlásenia odhlásenia zatiaľ pokuty nedávajú, ale do zápisnice z kontroly to napíšu
ak odvody išli, tak toto bude len zápis
mondes
26.08.14,08:54
Ďakujem, ale čo z pohľadu inšpektorátu práce? To ma zaujíma tiež. Vraj neskoré prihlásenie berú ako nelegálnu prácu.
Terezia13
26.08.14,09:04
neviem, či sa s takými "drobnosťami" zaoberajú, stať sa to môže, ale nie je to "na odtrhnutie hlavy"
mondes
26.08.14,09:12
Ďakujem, vlievate mi nádej, že z toho nič hrozné nebude, ale žeby to bola "drobnosť"??? Veď som viac ako mesiac neskôr prihlásila spätne dohodára do SP. Ale áno odvody boli zaplatené. Čo sa týka SP, tak tam som volala a že vraj zatiaľ to nepokutujú. No čítala som si z pohľadu inšpektorátu práce, tak tam vraj hrozí 2000 eur pokuta. Pánečku, až mi je do plaču. Práve preto som zadala tú tému, že či má niekto s tým skúsenosť, s kontrolou z IP, či sa im to dá nejako vysvetliť. Veď sme predsa ľudia a tí sa môžu aj seknúť. Nepoviem, keby sa to stávalo častejšie. Óch. Teraz budem len tŕpnuť, či mi nepríde kontrola.
ivka70
26.08.14,09:22
Ano v pripade, ze by na kontrole nasli pracujuceho dohodara, ktory nie je prihlaseny ....
ak na kontrole neboli ...nemaju dovod dodatocne pokutovat
Terezia13
26.08.14,09:23
už len dávať pozor, aby sa to neopakovalo, potom by to už mohlo z "drobnosti" prerásť na poriadny problém
mondes
26.08.14,09:24
ÚUUf dievčence, ste zlaté. Spať som preto nemohla. Až sa mi lepšie dýcha. Ďakujem, len aby to bolo tak aj pri kontrole. Ešte raz obidvom vĎaka.
Janiela
26.08.14,09:25
mondes, min týždeň mi ukončili kontrolu zo soc poisťovne.
Prihláška odoslaná večer 11.3.2014 na hlásenie@socpoist.sk s dňom nástupu 12.3.2014
ináč som to riešiť nemohla, pretože zamestnávateľ ešte nebol registrovaný na SP, teda ani nemal el prístup.
Chcela som sa vyhnúť práve nelegálnemu zamestnávaniu.
prihláška papierovo podaná 14.4.2014

vyjadrenie kontroly: všetko je v poriadku, vytknutá je len prihláška - že neskoro (tú z 11.3.2014 nebrali do úvahy). Zatiaľ zo soc poist žiadna pokuta a vraj to nikde nehlásili. Tak neviem. Viem len toľko, že schránka hlásenie ... je asi na figu a viem, že aj keď sa prihlási mailovo, tak nemajú kam priradiť, ak neexistuje zamestnávateľ. Mali by mať na takého udalosti predpis. Život prináša rôzne situácie.

Ja viem, niektorí teraz budú oponovať, že takto to neide, skutočnosť je ale iná, niekedy sa zamestnávateľ musí rozhodnúť z večera do rána, že berie dohodára, zamestnanca a pod a času je málo. čas mu uteká, práca nemôže zastať, vyskytnú sa na stavbe problémy a pod. Stav núdze, asi tak by som povedala.

Mondes - asi som ťa veľmi neutešila, ale takých poctivákov, ktorí plnia zákon je dosť a občas sa i nám stane, že zabudneme.
mondes
26.08.14,09:32
Ďakujem ti veľmi pekne.
fortunka
26.08.14,09:36
Nic sa nedeje, dorob si to. Ja som teda nikdy nemala tahacky kvoli takymto veciam so SP. Ak ti pride kontrola z inspektoratu budu hlavne kontrolovat tie aktualne veci, ci tam nie je nik nacierno... toto podla mna nik nebude riesit... tolko krat sa stava, ze sa na taketo nezrovnalosti pride dodatocne, ze to vobec neries... A dalsia vec, podla mna urcite ste mali zmluvy, poplatene odvody atd, cize toto nebudu podla mna riesit ako ciernu pracu, ale ako proste omyl :))) Hlavne to netreba hned dopredu priznat, kym to nespomenu :)))
mondes
26.08.14,16:06
Tak toto čítať, to je ako balzam na dušu. Ďakujem pekne.