globalpartner
26.08.14,10:14
Zdravím,
2,5 roka bojujem z onko. ochorením chcel by som absolvovať terapiu s infúznym
vitamínom C, ale u nás je to veľmi drahé, keďže to neplatia poistovne- týždenná terapia výjde na 155 EUR.
Ludia tento prípravok Vitamin C -Injektopas kupujú v Nemecku,alebo v Rakúsku kde je oveľa lacnejší.

nemáte niekto túto možnosť ? alebo kontak na niekoho, kto to vie doviezť z týchto krajín?

Budem veĺmi vďačný za akékoľvek info

ďakujem
globalpartner
26.08.14,08:37
ďakujem , ale nie som v Dôvere
kopretinka
26.08.14,08:40
a keby si zmenil poisťovńu?
buchač
26.08.14,09:27
ČÍTAJTE ten článok ešte raz a PORIADNE !!!
BXLmiami
26.08.14,09:38
Ale tam nie je napísané že Dôvera ho prepláca.Myslím,že neprepláca ani ona.
buchač
26.08.14,09:45
BXL ...presne tak.


Rovnaké stanovisko nám poskytla hovorkyňa najväčšej poisťovne - Všeobecnej zdravotnej poisťovne - Dana Gašparíková: "Každý registrovaný liek, určený pre ambulantnú zdravotnú starostlivosť, ak má byť hradený z verejných zdrojov, musí byť zaradený do zoznamu kategorizovaných liekov. O zaradení lieku do zoznamu kategorizovaných liekov rozhoduje Ministerstvo zdravotníctva, ak liek splní všetky zákonom predpísané podmienky. Žiadosť o zaradenie lieku do zoznamu kategorizovaných liekov podáva ministerstvu držiteľ registrácie. V tomto prípade držiteľ rozhodnutia o registrácii lieku nepožiadal o zaradenie do tohto zoznamu, a preto liek nemá stanovené podmienky úhrady pre použitie v ambulantnej praxi."


Stanovisko zdravotnej poisťovne Dôvera bolo o niečo pozitívnejšie, tiež však nebolo pre pacienta celkom ideálne: "Liek je u nás registrovaný, ale nie je kategorizovaný, tzn. nie je hradený z prostriedkov verejného zdravotného poistenia a zdravotné poisťovne ho nepreplácajú. V prípade, že takýto liek podávajú pacientovi počas hospitalizácie, uhrádzame ho v rámci hospitalizačného paušálu," hovorí Monika Šimunková, hovorkyňa poisťovne Dôvera. Pri otázke, čo si má pacient predstaviť pod pojmom "hospitalizačný paušál", Šimunková ozrejmuje:"Hospitalizačný paušál je cena za hospitalizáciu na oddelení a zahŕňa náklady na ubytovanie pacienta, samotnú operáciu a podávané lieky počas hospitalizácie. Lieky, ktoré sa podávajú pacientovi, by mali byť kategorizované. Liek, ktorý spomínate však nie je hradený z verejného zdravotného poistenia.
globalpartner
26.08.14,09:48
Ano viem o tom hradí si ho pacient sám v plnej výške a terapia vyjde tolko ako píšem hore.
Ludia to lacnejšie vozia z nemecka alebo Rakuska- recept nie je problém
buchač
26.08.14,10:14
Ty fakt nečítaš ????!!!!
Citácia z článku vraví :


Tento proces je naozaj zložitý, aj v zahraničí, ako napríklad v Rakúsku, je v plnej úhrade na pacientovi," ozrejmila Osuská.
Chobot
26.08.14,11:26
Však on vie, že si to hradia sami. On len píše, že v Rakúsku je vraj tento prípravok lacnejší a preto by ho chcel odtiaľ kúpiť.
globalpartner
26.08.14,11:33
Ano presne tak , asi tam nie su také nenažrate distribučné spoločnosti a lekárne- mám to overené z diskusných fór
kopretinka
26.08.14,11:38
buchač,V prípade, že takýto liek podávajú pacientovi počas hospitalizácie, uhrádzame ho v rámci hospitalizačného paušálu,"
Takéto lieky by lekári nemali vykazovať zdravotným poisťovniam na preplatenie v rámci hospitalizačného paušálu.
Hovorkyňa nevie,čo hovorí???
Chobot
26.08.14,11:49
Neviem, či informácie na disk. fórach sú overené, ani neviem, čo to stojí u nás, ale cena tohto prípravku v lekárni v DE je okolo 6 EUR (10 ampuliek po 2 ml).

Koľko stojí ten liek u nás?
globalpartner
26.08.14,11:54
No práve a u nás 25 EUR
BXLmiami
28.08.14,08:20
Pekný rozdiel.
korela
28.08.14,09:38
Neskúšali ste zisťovať podmienky podávania infúzie priamo v Rakúsku? Vzhľadom na vašu dostupnosť - vzdialenosť napr. do Hainburgu. Aj slov. personál, slov. pacienti.
http://www.vitamin-c-infuzia.sk/verejnost/centra-aplikujuce-infuzny-vitamin-c to asi viete.
Zdravotnícke zariadenie Hippokrates malo uvedené ešte nedávno ceny za podávanie vit. C infúzne na webe, teraz to už neviem nájsť.
Viem o dvoch pacientoch, ktorí túto liečbu brali. Neonkologickí. Majú kontakt na zdravotníctvo. Asi tadiaľto by viedla cesta. Viem, že jedna bola podávaná ambulantne.
parenka
22.11.14,10:12
pre globalpartner
- ja kupujem na Bazos/i/.sk, práve dnes sú tam dve ponuky
buchač
22.11.14,10:25
Sa nejak vyznáš ...

Nebude to skôr naopak ???
Nepredávaš náhodou ?

Nevravím ani o tom, že cez Bazoš by som si ani Acylpyrin nekúpil a nie ešte nejaké infúzky....
parenka
22.11.14,11:03
nepredávam, bohužiaľ musím kupovať, s predávajúcimi som max.spokojná
buchač - podľa seba súdim teba - neplatí vždy!!
buchač
22.11.14,11:11
korela
22.11.14,11:20
pre Parenka: A koľko stojí jedna dávka? Kto je výrobca? A nechávaš si to ako aplikovať, kde? Nemusíš byť konkrétna.
arizona
22.11.14,11:43
http://www.aposhop.at/shopping_cart.php?action=update_product neviem, kolko stoji u nas,skus pozriet v prilozenom linku...posielaju aj postou alebo pripadne to nie je tak daleko,ak by si chcela kupit
Martin C
27.01.15,14:35
Ahojte...mojej mamine sme popri chemoterapii, aplikovali aj infuzny vitamic C Injektopas 7,5g v pravidelnych davkach 4x do tyzdna po 15gramov (2kusy) cez doktorku, a veľmi veľmi jej to pomohlo. Aj teraz ho mamine davame, ale uz v mensich davkach. Tento Vitamin C sme si sami zohnali.
miriam197
26.02.15,10:45
Dobry den,viem vam poslat infuzny vitamin C,dovezeny priamo z nemecka.M
ame v rodine onkologickeho pacienta,takze objednavame.Cena za kus je 12,5€
miriam197
26.02.15,10:46
x
miriam197
15.05.15,06:05
Rada Vam poslem infuzny vit.C,objednavam pre viacero znamych ci rodinu.kurierom to mate doma do 24 hod.Cena za kuriera je 9€ Ponukam ho za cenu 12,5€,ale nad 40 ks vam ho dam po 12€.Som spolahliva a mam zaujem pomoct nie uskodit.Moj manzel je onko pacient,vyberie rocne cca 120 ks a naozaj sa citi vyborne.Je smutne,ze to nepreplaca poistovna,ale ked ide o zdravie a zivot,clovek urobi vsetko pre svojho blizkeho.Ozvite sa, zelam vsetko dobre
Chobot
15.05.15,06:14
Nestačí ti jeden príspevok? Načo musíš robiť každé 3 mesiace reklamu?
miriam197
15.05.15,10:50
Ty si niejaky popudlivy ako pozeram aj na ine prispevky.!zdravim:-D :-D
Petra Straková
14.06.16,18:14
dobrý večer ja by som potrebovala infuzny vitamin C pre synčeka....
terezamaria
14.06.16,18:57
Petra, ona tu už 10 mesiacov nebola......
lujza.j
14.06.16,19:04
Z de sa da objednat.....treba poguglit....ja som chcela kupit mame....potom som bola odhovorena....je problem najst niekoho na podanie...ak aj....treba to nie malo zaplatit.....