simon7
26.08.14,10:15
Chcem sa poradiť. Ideme meniť okná aj s vchodovými dverami. Chcel som plastové, ale čím ďalej tým viac ľudí sa mi sťažuje, že im začali žltnúť. Drevené nechcem, a hliníkové sú zas drahšie. Čo by som mal robiť preto, aby mi nezožltli? Alebo zainvestovať do hliníkových a mám pokoj? Ako sa staráte o hliníkové ak máte?
fortunka
26.08.14,08:33
Ja mam teda plastove vsade -byt moj, rodicia, sklad, kancelaria.. vsade maju okna byty aj 10r a este ani jedno nie je zlte, dokonca u mna v byte davali hadam tie najlacnejsie co boli... ;) Umyvam ram cifom (ide to najrychlejsie) a potom klasika ako ine okna... a nic ine s nimi nerobim... jedine na co mam smolu je parapet, ten mi rychlo ostava flakaty alebo poskriabany :) Trochu mam pocit, ze zltli okna ked som sa pristahovala v spalni, co je juzna strana a strasne tam pali slnko, ale to som cifom vycistila.. cize asi to nebude ono :)))
Oliwa
26.08.14,08:37
Tak si daj plastové - zlatý dub.
misoft
26.08.14,08:46
Ja mam teda plastove vsade -byt moj, rodicia, sklad, kancelaria.. vsade maju okna byty aj 10r a este ani jedno nie je zlte, dokonca u mna v byte davali hadam tie najlacnejsie co boli... ;) Umyvam ram cifom (ide to najrychlejsie) a potom klasika ako ine okna... a nic ine s nimi nerobim... jedine na co mam smolu je parapet, ten mi rychlo ostava flakaty alebo poskriabany :) Trochu mam pocit, ze zltli okna ked som sa pristahovala v spalni, co je juzna strana a strasne tam pali slnko, ale to som cifom vycistila.. cize asi to nebude ono :)))
Hmmmm.... moje 8-ročné sú biele furt - a to ich moja 3/4 omýva len max. 2x do roka a aj to len voda + Jar.....
Chobot
26.08.14,09:09
Ak bývaš v paneláku, tak nešpekuluj. Daj tam plastové, drevené či hliníkové sú pre panelák predražené.

Ak bývaš v rodinnom dome, ideálne sú drevené eurookná - pokiaľ je to klasický dom.

Ak máš nejaký netypický dom, nejakú luxusnú stavbu, tak tam si daj hliníkové okná.
Erzebeth
27.08.14,00:51
Máme plastové okná 15 rokov. Sú stále biele. Umývam vodou a jarou.Iné ako plastové by som nechcela.
siko5
27.08.14,09:29
My mame u rodicov plastove okna z vonku zlaty dub z vnutra biele uz dost dlho a ziadny problem. Tak som si to dal aj na novostavbe. Vyzera to krajsie ako biele a urcite to nebude zltnut.
simon7
05.09.14,09:49
No dalo by sa to spraviť aj tak, že imitácia dreva a mám 2 muchy jednou ranou.
maja
05.09.14,10:28
my máme z vonku tmavé-mahagón imitácia dreva a z vnútra biele.
papap
08.09.14,06:58
tiež máme plastové, imitáciu dreva a vyzerá to super. Nemám problém so žltnutím a žiadne špeciálne ochranné prostriedky na drevo mi tiež netreba. Spokojnosť nadovšetko.
simon7
11.09.14,08:51
No, tak už len si vybrať ten správny typ, imitáciu. Znie to fajn.