tom55
26.08.14,10:48
Zdravim chcem sa opytat na vas nazor na 3d tlaciarne kedze ohladom nich som dostal zaujimavu ponuku. Neviem si predstavit ci to bude mat nejaky prinos kedze je to zatial nove ale dostal som sa aj k zaujimavej webke http://www.svet3d.com/ oni vraj ponukaju aj pera.
Pytam sa preto lebo ak ma niekto takuto vecicku doma rad by som vedel co tym dokaze vytvorit popripade ako vyuziva to 3dpero...dakujem
Chobot
26.08.14,09:07
3D tlač má určite budúcnosť. Len si nemyslím, že by takú tlačiareň malo v súčasnej dobe doma veľa ľudí ako súkromná osoba, aspoň nie v našich končinách. Tie tlačiarne sú ešte dosť drahé (ako každá technická novinka, napr. farebné tlačiarne), ale časom predpokladám, že cena poklesne a bude to v mnohých domácnostiach.

Využitie vidím naozaj univerzálne, najmä pre kutilov, modelárov a umelcov. Práve teraz by sa mi hodila taká tlačiareň, potrebujem vyrobiť (odliať) dva plastové kúsky a tou tlačiarňou by to bolo ideálne.
Ing. Ľubomír Janoška
26.08.14,09:44
Ak uvažujete o 3D tlači ako o podnikateľskom zámere, určite má budúcnosť - pokiaľ si viete zabezpečiť účinný marketing a podporu - pod podporou myslím hlavne 3D modelovanie. Osobne mám veľmi dobrú skúsenosť ako zákazník s 3D tlačou, ale - bolo treba dosť hľadať, než som sa dozvedel, koľko ma to bude stáť a bolo treba vyrobiť 3D model, to dostala na starosť dcéra.
Ing. Ľubomír Janoška
26.08.14,09:47
3D tlač má určite budúcnosť. Len si nemyslím, že by takú tlačiareň malo v súčasnej dobe doma veľa ľudí ako súkromná osoba, aspoň nie v našich končinách. Tie tlačiarne sú ešte dosť drahé (ako každá technická novinka, napr. farebné tlačiarne), ale časom predpokladám, že cena poklesne a bude to v mnohých domácnostiach.

Využitie vidím naozaj univerzálne, najmä pre kutilov, modelárov a umelcov. Práve teraz by sa mi hodila taká tlačiareň, potrebujem vyrobiť (odliať) dva plastové kúsky a tou tlačiarňou by to bolo ideálne.

Áno, keď si porovnám potenciálne náklady a čas na vyhotovenie vzoru a formy, 3D tlač jednoznačne vyhráva - desať kusov "plastových kúskov, aké sa nevyrábajú" presne na mieru za 30 € aj s doručením :)