pioter007
26.08.14,12:41
Zdravím Vás poraďáci, mám na vás takú otázku týkajúcu sa poistky, moc sa v tom nevyznám tak potrebujem poradiť. Mám poistku od poisťovne Allianz v ktorej mám nejaké kapitálové poistenie - K1-M = (to ani neviem čo je) a potom ešte 2UP-M : Úrazové poistenie dospelých. Poistku už mám 4 rok (22€/mes) a asi budúci rok by som to najradšej zrušil. Tak sa chcem spýtať na čo si pri tom "rušení" mám dať pozor, prípadne dá sa to vlastne zrušiť?
Chcel som sa tiež spýtať, mám tu takú tabuľku s rezervou a podielom na prebytku, napr v 5 roku poistenia je rezerva 503€, to akože ak by som sa rozhodol poistku zrušiť v tomto roku dostanem 503€ alebo ako to funguje ??

Hlavne som sa chcel spýtať na rady ako to zrušiť tak aby to bolo pre mňa čo najvýhodnejšie

Vopred ďakujem :)
Chobot
26.08.14,11:35
Poistku môžeš zrušiť vždy k výročiu poistenia. Výpoveď treba doručiť do poisťovne najenej 6 týždňov pred výročím. Ku dňu výročia poistka zanikne. Ak budeš mať nejakú odkupnú hodnotu, tú ti vyplatia. Po 4 rokoch už poistka má odkupnú hodnotu - nebude to možno tých 503 EUR (to je hodnota poistky v prípade jej trvania), možno o niečo menej, ale niečo dostaneš.
bubkoch
26.08.14,15:27
oprava: poistku je mozne zrusit ku koncu POISTNEHO OBDOBIA, nie k vyrociu ...
takze ak plati mesacne, stvrtrocne alebo polrocne, moze ju zrusit aj pocas roka (medzi dvoma vyrociami) ...
vypoved moze dat kedykolvek, poistovna zrusi zmluvu k najblizsiemu koncu poistneho obdobia, ktore nasleduje po uplynuti 6-tich tyzdnov od podania vypovede
Katy a R
26.08.14,15:33
ja by som povedala, že ak si si doteraz nepozrel, čo to máš za poistenie - tak aspoň teraz si to prečítaj. čo vlastne si si poistil:confused:zrejme tam máš tabuľku odkupných hodnôt. . všetko nájdeš vo VPP a zmluvných dojednaniach - aj aké sú spôsoby ukončenia poistného vzťahu - najčastejšia je výpoveď .. ale aj iné spôsoby tam nájdeš. ;)
pioter007
26.08.14,18:17
Dík, no potom som si našiel tabuľku s odkupnou hodnotou čo som si pred tým nevšimol :)
pioter007
26.08.14,18:22
Viem čo som si poistil - Trvalé následky úrazu
Smrť následkom úrazu
Smrť následkom úrazu s dvojnásobným plnením pre účastníka dopravnej nehody
Denné odškodné počas nevyhnutného liečenia
Denné odškodné pri pobyte v nemocnici, Také niečo ;)
Tú tabuľku som videl ale tie odkúpne hodnoty som si nejak nevšimol až po založení tejto témy som to našiel :D