ALIBABKA
20.04.06,12:28
Možno už niekto z Vás riešil takýto problém , ak áno pomožte mi prosím.
Dodávali sme tovar pre dve firmy, z toho jedna má zastúpnie pre CZ a druhá pre SR.Česká firma nás požiadala , aby sa všetok tovar doviezol k nej a časť tovaru, ktorá patrí SR jej oni vyvezú . Fakturovať to máme ale my osobitne pre CZ a SR .Objednávka pre SR je z ich inaciálami a slovenkým DIČ pre dph ale súčasne sú tam i inicály CZ a ich IČ DPH. FAktúra bola vystavená pre CZ bez DPH a pre SR s DPH. SR firma po obdržaní fa to reklamovala a tvrdí, že ich fa má byť bez DPH ,že je to dovoz tovaru . DPH áno čo nie? Vie niekto poradiť ?Je to problém za 3/2006 .
bv_alexandra
20.04.06,10:46
ja si myslim že sa to malo všetko fakturovať tam kde sa to dodalo a oni nech si to už medzi sebou vykompenzujú.
MMM
20.04.06,11:15
Moj nazor je, ze ak je objednavka tovaru so slovenkym IC DPH tak s danou a ak s ceskym IC DPH tak bez DPH - jedna sa o dodanie tovaru vramci EU.
Ale treba od objednavatela ziadat jednoznance urcit pod akym IC DPH si danu objednavku praje realizovat.
sara-ke
20.04.06,11:54
Dobry den,

mame faktury od ceskeho dodavatela, (fa je v ceskom jazyku, sidlo v CR), ale peniaze posielame do slovens. banky, suma na fa je v SK a je tam aj uvedena dan 19%, ale na fakture je za kazdym peciatka: Dodaní zboží je osvobodzeno od DPH na zaklade paragr. 64 ods. 1 zak. 235/2004 Sb., my sme mesacnymi platcami dph, ako to mam uctovat a ako to bude s tou dph??? prosim poradte mi dakujem
sara-ke
20.04.06,12:19
mam este 1 otazku ako je to s dph ked: my sme s.r.o., sme mesacnymi platcami dph, ale k nasej s.r.o. patri aj sukromna ambulancia-zdravotne zariadenie (oni nie su platcami dph) ale mam nejake faktury, ktore su na nasu firmu, ale su to naklady toho zdravot. strediska (na fa je vyuctov. aj dph) takze to mam uctovat celkovu sumu - volny zaklad, nebude rozpisane dph???
ako je to spravne ?

dakujem
ALIBABKA
21.04.06,05:50
Možno už niekto z Vás riešil takýto problém , ak áno pomožte mi prosím.
Dodávali sme tovar pre dve firmy, z toho jedna má zastúpnie pre CZ a druhá pre SR.Česká firma nás požiadala , aby sa všetok tovar doviezol k nej a časť tovaru, ktorá patrí SR jej oni vyvezú . Fakturovať to máme ale my osobitne pre CZ a SR .Objednávka pre SR je z ich inaciálami a slovenkým DIČ pre dph ale súčasne sú tam i inicály CZ a ich IČ DPH. FAktúra bola vystavená pre CZ bez DPH a pre SR s DPH. SR firma po obdržaní fa to reklamovala a tvrdí, že ich fa má byť bez DPH ,že je to dovoz tovaru . DPH áno čo nie? Vie niekto poradiť ?Je to problém za 3/2006 .
Ešte nová informácia slovenská firma má pridelené v Čechách IČ pre dph, takže podľa toho by to malo byť bez dph.
sara-ke
21.04.06,05:56
Dobry den,

mame faktury od ceskeho dodavatela, (fa je v ceskom jazyku, sidlo v CR), ale peniaze posielame do slovens. banky, suma na fa je v SK a je tam aj uvedena dan 19%, ale na fakture je za kazdym peciatka: Dodaní zboží je osvobodzeno od DPH na zaklade paragr. 64 ods. 1 zak. 235/2004 Sb., my sme mesacnymi platcami dph, ako to mam uctovat a ako to bude s tou dph??? prosim poradte mi dakujem


prosim poradite mi?
ALIBABKA
21.04.06,06:44
prosim poradite mi?
Ten tovar vám je dovezený z čiech alebo majú sklady alebo prevádzku na Slovensku? Nemajú pridelené IČ pre dph na slovensku?
sara-ke
21.04.06,07:06
Ten tovar vám je dovezený z čiech alebo majú sklady alebo prevádzku na Slovensku? Nemajú pridelené IČ pre dph na slovensku?

maju sklady aj na Slovensku - dovazaju nam zo SR, nerozumiem tomu co znamena, ze je na fa uvedene ze tovar je oslobodeny od dph, a je tam len ceske ič pre dph ale inak: suma na fa je v SK a je tam aj uvedena dan 19%