Peter 18
26.08.14,15:21
Dobrý deň,
14/08/2014 som dostal list, kde odo mňa žiadajú vyplatenie dlhu. Vymáhačská firma buď vedome alebo nevedome použila zlé informácie, keďže dlh mal byť po osobe, ktorá nie je so mnou v žiadnom príbuzenskom pomere (bol to druhý manžel mojej matky s ktorými som nežil a určite ním nebol ani osvojený - obaja už zomreli. Matka 2008, On 2012)). Hneď som im poslal list - námietku, kde som im vyrozumel, že nie som jeho dedič a nech si nájdu jeho možných biologických potomkov. Odvtedy sa neozvali. Dlh bolo treba zaplatiť do 18.08.2014 a ak vraj nie, tak mali pristúpiť k uplatneniu tejto pohľadávky na príslušnom súde. Dodnes som už nedostal žiaden iný list od nich ani zo súdu. Je možné, že si uvedomili, že sa len tak nenechám oklamať a že by tento spor nevyhrali a že sa na to "vykašľali"? Alebo to len tak dlho trvá, kým mi súd pošle nejaké vyrozumenie? Majú povinnosť mi ich prípadnú zmenu rozhodnutia oznámiť alebo to proste len tak nechajú a už sa mi neozvú?
Ďakujem za prečítanie a aj prípadnú odpoveď.
misoft
26.08.14,13:29
Jesto niekoľko možností:
A) buď si uvedomili omyl a už ďalej "nepokračujú";
B) je im to jedno, dajú to na súd a dostanú platobný príkaz;
C) už to majú všetko "pohromade" a teraz je na rade exekútor.
V prípade A) by si bol "v suchu".
V prípade B) by ti musela prísť výzva a ty by si mohol podať voči tomu odpor.
V prípade C) už by si musel kontaktovať exekútora a podať námietku a odpor voči exekúcii.
V prípadoch B) a C) by si však mohol okrem svojej obrany podať na vymáhačskú firmu TO pre tr. čin vydierania, tr. čin pokusu o podvod, tr.čin nezákonného sa obohatenia...
Peter 18
26.08.14,13:39
Ďakujem. Chystám sa podať voči tomu odpor ak niečo príde zo súdu. Len som bol zvedavý, či to môže tak dlho trvať, že som stále nič nedostal. Nemám "takéto problémy" každý deň, takže netuším ako dlho môže trvať kým niečo dostanem. Predpokladal som, že to bude z ich strany rýchle ak to dajú na súd. Dnes už uplynul celý šiesty pracovný deň a stále nič. Ani odpoveď od nich ani nič zo súdu.
misoft
26.08.14,13:40
Podľa "obsadenosti" súdov..... niekedy mesiac, niekedy viac.... ako kedy.....
Peter 18
26.08.14,13:43
Ďakujem