červený gombík
26.08.14,18:45
Dobrý deň,chcela by som Vás poprosiť o radu,pretože neviem aký by bol najrozumnejší ďalší postup.S exmanželom sme rozvedení 2 roky,máme dve deti. Súdom stanovené výživné neplatil,po viacnásobných trestných oznámeniach nastúpil v týchto dňoch na výkon trestu. Na výživnom deťom dlží 3200,-euro a stále dlh rastie. O náhradné výživné som nepožiadala,zatiaľ som to nedala ani exekútorovi,pretože je dlhodobo nezamestnaný a privyrábal si len na čierno, takže zameškané výživné by bolo nevymožiteľné.
Ešte stále nie sme majetkovo vysporiadaní, sme spoluvlastníkmi domu 1-1. V dome majú doživotné právo užívania jeho rodičia, čo je aj na liste vlastníctva uvedené.Pokúšala som sa dohodnúť o vysporiadaní,no bezvýsledne. Exmanžel plánuje svoj diel prepísať na sestru. Tým pádom nebude vlastniť absolútne nič a deti zameškané výživné zrejme nikdy neuvidia, lebo pracovať nemieni, rozhodnutia súdov neakceptuje. Ak by som to v tomto čase dala exekútorovi muselo by byť vyplatené najskor dlžné výživné a až potom by svoj diel mohol prepísať na sestru? Dal by mu exekútor nejakú plombu na majetok? Možem urobiť nejaké kroky, aj keď je vo výkone trestu?(napr.podať trestné oznámenie,zájsť k exekútorovi..) Ešte rok budeme mať BSM. Po treťom roku už može robiť so svojím dielom čo chce aj bez mojho vedomia? Ako možem čo najúčinnejšie ochrániť záujmy detí v tejto situácii? Vopred Vám ďakujem.
avalik
26.08.14,17:21
MarcoM
26.08.14,18:04
Daj to exekútorovi teraz.. Podať návrh na vyporiadanie BSM a okamžite v ten deň ako bude právoplatnosť rozsudku o vyporiadaní, dať exekučné záložné právo na podiel na nehnuteľnosti.
misoft
26.08.14,19:53
Len malá poznámočka: BSM je nevysporiadané - takže každý z vás má podiel v BSM. Takže on nemôže svoju časť len tak prepísať na sestru. Potreboval by tvoj súhlas!
Ako bolo radené MarcoM - tak to urob. A potom už nebude ani mať šancu prepísať svoju časť na sestru - poškodzovanie veriteľa..... pretože on je voči tebe dlžníkom. A exekútor v tom okamihu pôjde po jeho časti.