indiecute
26.08.14,19:03
Dobry den, potrebujem poradit od skusenejsich. Pripadne usmernit. Nikdy som nic podobne nevybavovala, takze sa vobec neorientujem. Ide o toto: Pozemok vlastni svokra, jej dvaja surodenci a SPF (tak hovori LV). Svokra ma dostatocne velky podiel, ktory chce dostat na samostatny LV (a ja s manzelom tam postavit dom). Ako na to? Kam ist a co vsetko urobit? Treba vysporiadat aj ten kusok od SPF? Da sa to len uradne prepisat a nasledne vymera geodet? Ako sa to rozdeluje? A druha vec - ten "nas" podiel by sme chceli dat zaznacit do katastra od cesty, a ti ostatni by mali svoje podiely za nami... resp. chceme konkretny pozemok od "od konkretneho stromu po konkretny strom".
Dufam, ze som aspon trochu zrozumitelna, resp. opytajte sa ma a ak budem vediet, doplnim detaily...
Zatial velmi pekne dakujem za pomoc
MarcoM
26.08.14,17:21
Bez dohody všetkých podielových spoluvlastníkov to nepôjde. Vaše vymeranie od stromu k stromu a od cesty, nemusia akceptovať ostatní podieloví spoluvlastníci.
draik
26.08.14,17:22
Buď sa so súrodencami dohodnete (vrátane SPF, čo bude zrejme kapitola sama o sebe) alebo Vám zostane podať žalobu. Samozrejme všetko za predpokladu, rozdelenie je zo zákona možné (obmedzenie platí v extraviláne). To, že svokra vlastní väčšinový podiel, neznamená, že má automaticky nárok na samostatnú lukratívnu časť pri ceste a že ostatní budú mať smolu.
indiecute
26.08.14,18:51
hypoteticky: surodenci budu suhlasit (zatial len ustne, a ak nie, nemame co riesit)... Musime im nechat nejaku cast nasho pozemku na pristup k ich pozemkom? Asi ich nemozeme odstrihnut... A mozem sa konkretnejsie dozvediet ako jednat s SPF? Alebo co od nich ocakavat...