AWEDe
27.08.14,08:01
Dobry den, chcela by som sa opytat, planujem nastupit opat do zamestnania. Dietatko ma 9 mesiacov, opatrovala by ho stara mama. Dostavala by som rodicovsky prispevok, alebo prispevok na starostlivost, ktory treba dokladaovat? Dakujem
Xanti
27.08.14,06:02
a čo vlastne chceš vedieť? RP dostávaš stále, na to aby si mohla požiadať o príspevok na starostlivosť tak by ti tvoja mama musela faktúrovať tú starostlivosť a musela by si založiť živnosť , platiť odvody ...
AWEDe
27.08.14,06:06
Chcela som vediet, ci budem dostavat RP automaticky, ci nebude zruseny ak nastupim do zamestnania. Ak teda dobre rozumiem, dostava sa bud rodicovsky, ktory je automaticky, alebo prispevok na starostlivost o ktory treba poziadat. Nie je mozne dostavat oboje
Xanti
27.08.14,06:10
Ano pochopila si správne RP budeš dostávať nadalej, a nie je možné mať RP aj príspevok na starostlivosť.
AWEDe
27.08.14,06:12
moze sa naraz ziadat o oba prispevky?
chandler
27.08.14,06:13
nic nie je automaticky :) o vsetko treba ziadat :) RP dostavas ci pracujes alebo nepracujes. Ak by si dieta dala do jasli tak je mozne poziadat o prispevok na starostlivot (ten je asi o 30eur vyssi ako RP) ale treba ho dokladovat. potom uz RP nedostavas.
AWEDe
27.08.14,06:18
Dakujem za odpoved, pomohla