emilka71
27.08.14,08:39
moze poziadat matka mojich deti o zvysenie vyzivneho,5 a 8 rocneho syna,ona je nezamestnana a na deti platim po 100eur+poistky..neboli sme manzelia.Dakujem
Soňa K
27.08.14,06:44
takí malí a už sú ženatí ? Nie je to trestné ? Požiadať môže, súd rozhodne.
arizona
27.08.14,06:44
Deti rastu,potrebuju toho stale viac. Ak si matka deti preukaze,ze detom treba viac penazi na obzivu moze pozadovat zvysenie vyzivneho.
ivka70
27.08.14,06:44
Ziadat moze. ak to vie oddovodnit.
Deti sa maju podielat na zivotnej urovni rodicov, a ak tvoj prijem je k vyske vyzivneho nepomerny, moze aj uspiet.
emilka71
27.08.14,06:54
tyka sa to mojho priatela,maju neobmedzenu starostlivost a o deti sa dobre stara,ta matka si nehlada vobec pracu a doposial nikde nepracovala a cast penazi,ktore dostava na vyzivne spotrebuje aj na svoje uceli.je to myslim normalne,kedze nema prijem,ale na ukor koho?dakujem
arizona
27.08.14,07:55
Toto treba vsetko povedat na sude,sud rozhodne. Obaja rodicia by sa mali rovnako podielat na vyzive deti
arizona
27.08.14,08:11
V
ivka70
27.08.14,08:57
Nie rovnako , ale kazdy podla svojich moznosti.
Ale to, ze matka nepracuje, neovplyvni narok na vyzivne deti .... ak preukaze potrebu a otec ma financne prostriedky. (teda napr otcov cisty prijem za mesiac je 2000 EUR, potom je vyzivne na 2 deti 200 EUR male)
Kazdopadne emilka, skus is predstavit mat 2 deti, platit za ne cast najomneho, spotreby, osatenie, skolu, stravu a x dalsich veci ...ci by si menila a ci by ti 200 EUR mesacne na to stacilo ....

Ono sa hovori, nesud druheho, kym si nekracal v jeho topankach ...
emilka71
28.08.14,08:15
sama som bola tak isto na tom,viem o com pisem,len ja som sa snazila dokazat,ze sa viem postarat o svoje deti,aj som to dokazala a su uspesni.vyzivne som nedostavala,kedze som mala manzela,akeho som mala.tento pan o ktorom som pisala,je pravy opak,ale tak to byva na svete,ked si poctivy ,neoplaca sa to.Dakujem za odpoved...pekny den prajem