ivalienka
27.08.14,10:01
Dobrý deň,
potrebujem poradit.
Firma (NNN) ma 2 spolocnikov. Z toho 1 spolocnik je FO (JURAJ )a 2.spolocnik je firma (XXX)v ktorej spolocnikom a jedinym konatelom je tá ista FO ( JURAJ). Juraj je konatelom fi. NNN a chce dalsieho konatela ale zahraničnú FO.

Co vsetko k tomu potrebuje ?

1.PODPISOVÝ VZOR A VYHLÁSENIE O SPÔSOBILOSTI NA PRÁVNE ÚKONY A O BEZÚHONNOSTI (2x) NOVY ZAHRANICNY KONATEL
2. rozhodnutie (jedineho ???) spoločníka o vymenovaní ďalšieho konateľa (2x)
3.zmluva o výkone funkcie konateľa (2x )
4. výpis z registra tresta ďalšieho konateľa


ďakujem za radu
alenalu
27.08.14,13:55
1:Vypis z registra trestov /zahranicnej FO (preklad,notarsky overene)
2:Podpisovy vzor /notar
3:Zapisnica z Valneho zhromazdenia -ak su tam dvaja spolocnici
4:Rozhodnutie oboch spolocnikov /ak je tak zapisane v OR /
5:Navrh na zapis zmeny konatela spolocnosti do OR

(potom sa pripravuje spolocenska zmluva atd)

Podava sa bud elektronicky alebo to poda aj notarsky urad.
Moja SRO
27.08.14,18:03
dovolím si opraviť alenalu:

1:Vypis z registra trestov /zahranicnej FO (preklad,notarsky overene) - preložený do SJ, stačí obyčajný preklad, nemusí byť opatrený prekladateľskou doložkou s guľatým razítkom
2:Podpisovy vzor /notar - nie je potrebné osvedčovať podpisy pred notárom
3:Zapisnica z Valneho zhromazdenia -ak su tam dvaja spolocnici - je potrebné osvedčovať podpisy pred notárom
4:Rozhodnutie oboch spolocnikov /ak je tak zapisane v OR / - ??? čo tým autor myslel ???
5:Navrh na zapis zmeny konatela spolocnosti do OR - je potrebné osvedčovať podpisy pred notárom iba v prípade, ak sa Návrh podáva v listinnej podobe a za plný súdny poplatok; návrh je však možné podaj aj elektronicky a súčasne poveriť vypracovaním všetkých potrebných dokladov spoločnosť, ktorá sa realizáciou takýchto zmien zaoberá = úspora času a financií na notárskych, správnych a súdnom poplatku

Potrebné je vyhotoviť aj úplné znenie spoločenskej zmluvy.

(potom sa pripravuje spolocenska zmluva atd)

Podava sa bud elektronicky alebo to poda aj notarsky urad.

alenalu poprosím ťa prispievať iba k témam, v ktorých si si istá, zbytočne mýliš zadávateľa otázky. Vďaka.
alenalu
30.08.14,07:46
...Ale vsak Vy ste len rozviedli moju odpoved.
Tiez mam firmu,a uz som dva krat zakladala.Nerozumiem teda kde zavadzam zadavatela otazky?
A ked teda sme pri tom mohli ste priamo napisat odpoved a nie cervenou rozviest moju.....
Moja SRO
30.08.14,07:59
máš ich opravené, nie rozvedené