matoPE
27.08.14,12:54
Economic
27.08.14,10:57
Musí sa to urobiť v nadväznosti na uzavretú zmluvu. Platia zmluvné podmienky a aj ukončenie zmluvy by malo byť vyšpecifikované a malo by to byť zosúladené podľa uzavretej zmluvy.
matoPE
27.08.14,11:06
zmluvu mam preštudovanu a musim napisať dopis na na ich adresu telefonicky mi to nezobrali škoda ... ale mam termin musim to zajtra odoslať lebo je tam 2 mesačna vypovedna lehota a ja budem končiť z najmom oktobrovim mesiacom
kn-alka
27.08.14,11:13
však napíš list: týmto odstupujem od zmluvy č...... k dátumu ......
Petra Nová
27.08.14,12:47
Pozor, nepleť si odstúpenie od zmluvy s výpoveďou zmluvy! Podľa toho, čo si napísal, zmluvu musíš vypovedať, keď máš dohodnutú výpovednú lehotu. Vyhľadaj v googli výpoveď zmluvy, určite niečo nájdeš. Nezabudni, že tá výpoveď musí byť doručená do konca augusta, aby 2 mesačná lehota začala plynúť od 1.septembra. Poštou to už asi nestihneš.
lujza.j
27.08.14,13:13
Dosral si aj financnu dotaciu?!
matoPE
27.08.14,14:37
nieje rozdiel odstupiť od zmluvy alebo vypovedať zmluvu ??
matoPE
27.08.14,14:42
ano dostal som aj dotaciu ale to už viem kolko budem musieť vratiť len potrebujem vedieť ako to asi ma vypadať a či to može byť napisane ručne alebo musi na pc
lujza.j
27.08.14,16:54
Urcite na pc by som to...kukni zmluvu a podla tej to napis...hlavne za akych podmienok sa da vypovedat......ak uzatvaras prevadzku napis im aj to....ak nie skus to preniest na noveho najomcu....peniaze musis vratit...inak ti pride exekucia....
Petra Nová
27.08.14,18:04
To teda je a zásadný. Ak to pokašleš, zmluvný vzťah neskončíš ani odstúpením od zmluvy, ani výpoveďou.
matoPE
27.08.14,18:20
a vedela by si mi poradiť ako to zoštilizovať ja osobne nepoznam nikoho kto s tym ma skusenosti a ešte som nič podobne nerobil
Petra Nová
27.08.14,19:08
však aspoň napíš, akú zmluvu chceš skončiť a ako v nej máš dohodnutú možnosť ukončenia zmluvy. Ty chceš zoštylizovať vzor, ale žiadne informácie o zmluve si neposkytol!
profesional
28.08.14,06:14
1. Odstupenie od zmluvy je jednostranny adresovany pravny ukon a jeho platnost a ucinnost nezavisi od prejavu vole.
2. Odstupenie od zmluvy ma obligatorne predpisanu pisomnu formu, okrem vybranych pripadov spotrebitelskych vztahov, kde pri niektorých postupov reklamacie sa ukon reklamujúceho spotrebitela povazuje za odstupenie od zmluvy konkludentnym spôsobom.
3. Odstupenie od zmluvy je ucinne okamihom, ked dojde druhej strane, tj, tomu komu je adresovane.
4. Odstupenie od zmluvy musi VZDY obsahovat dovod. A to bud dovod explicitne uvedeny v zmluve ako dovod pre odstupenie od zmluvy, alebo z dovodu taxativne uvedeného v zakone. Z iných dovodov odstupit od zmluvy mozne nie je.
5. S odstupenim od zmluvy nie su spojene ziadne vypovedne lehoty, ani nic podobne. Vypovedne lehoty su spojene s vypovedou zmluvy, nie s odstupenim od zmluvy.
6. Vypoved zmluvy a odstupenie od zmluvy su dva absolutne rozdielne pravne ukony, ich zmysel je rozdielny a funguju v uplne odlisnych právnych ramcoch.
mareko
28.08.14,06:16
Dosral :) :D a či dostal?
lujza.j
28.08.14,07:09
:Dno co uz so mnou....
mareko
28.08.14,16:18
...zadarilo sa :) milé