petacuckova
27.08.14,13:00
Dobrý deň. Som na rodičovskej a moja nastupkyňa dala výpoveď,predpokladam,že ma budú volať do práce na dohodu. Nakoľko mam v tom hokej,neviem či to zobrať alebo nie,prosim vás o rady a vopred ďakujem.
1 môžem mať dohodu s tou istou náplňou práce ako som mala zmluvu?
2. Ak by som nastupila akú povinnosť mám voči sp a zp? Čo som našla,že sa musím odhlásiť z dôchodkového poistenia a čo v zdravotke?
3. Zamestnávateľ ma prihlási do sp-ukončí prerušenie a tiež do zdravotky?
4. Niečo som na porade našla,že ak zarobím nejakú sumu stávam sa samoplatcom a musím si zaplatiť zdravotné poistenie. Aká je tá suma pre tento rok? A ked vlastne odvadzam z dohody aj zdravotné poistenie,prečo som naďalej poistencom štatu a mám platiť po presiahnutí dannej hranice aj ako samoplatca?
5. Aké sú ešte nevýhody okrem toho,že sa dôchodkové poistenie bude počítať zo sumy zdohody,že v prípade ukončenia PP by som mala aj podporu z tejto sumy a že pri prekročení určitej hranice som samoplatca v zdravotke?-toto som zatiaľ našla na porade :confused:
Tweety
27.08.14,11:01
a kde je otázka?
ivka70
27.08.14,11:06
nedodali :)
Tweety
27.08.14,11:07
zadanie dá a otázku havo spapal, nerozumiem niektorým členom
Gabi03
27.08.14,12:30
prečo na dohodu? veď z rodičovskej dovolenky sa vráť do normálneho pracovného pomeru, prípadne upravte hodiny, z SP sa odhlásiš (že za teba platil štát), ostatné povybavuje zamestnávateľ.... to so samoplatením do zdravotky som nepochopila... a ešte, rodičovský príspevok budeš dostávať naďalej.
petacuckova
27.08.14,16:55
http://www.porada.sk/t130635-rodicovska-dovolenka-a-dohoda-o-vykonani-prace.html
V tomto prispevku to pisali ako odpoved majonke,preto sa na to pytam s tym platenim do zp-
petacuckova
27.08.14,17:56
Dodali neskor,prepacte:-)
petacuckova
27.08.14,18:04
Pisala som na mobile a tam je to vsetko zmensene,tak som si myslela,ze ukladam nazov temy.
KEJKA
31.08.14,16:36
platenie do ZP - to sa týka SZČO, korá si na začiatku zvolí male alebo nulové preddavky, tak potom ao SZČO dopláca. ked pracuješ na dohodu, tak za odpracované dni platí ZP zamestnávateľ.
KEJKA
31.08.14,16:40
odmena z dohody by mala byť 400 eur a viac, aby sa ti to oplatilo.
1. áno
2. áno a ZP rieši zam-eľ
3. áno SP aj ZP
4. netýka sa ťa ak bude pracovať na dohodu
5. odmenu z dohody si dohodni vyššiu, aspoň 400eur, potom aj podpora aj dôchodkové sa ti nezhorší. Samoplatca budeš za neodpracované dni, preto je dobre si dohodu - úväzok oficiálne rozložiť na všetky pracovné dni v mesiaci.