matkobn
27.08.14,15:00
Dobry den.od septembra nastupujem ako vychovavatelka v SKD 1-4 rocnik.Chcem sa spytat aky je priemerny zarobok v cistom.Dakujem za odpoved.
Braňo
27.08.14,14:28
nepíšeš nič o svojom vzdelaní, veku a kvalifikácii, tak ako môžeš dostať odpoveď.
matkobn
27.08.14,14:35
Mam 20 rokov.Mam strednu s maturitou Sukromna pedagogicka skola v TO
Braňo
27.08.14,14:43
bez praxe?
nepoteším Ťa okolo 405 brutto+nejaké os.ohodnotenie.
erik555
27.08.14,15:28
bez praxe?
nepoteším Ťa okolo 405 brutto+nejaké os.ohodnotenie.
a to je nejaka novinka na Slovensku? :D
korela
27.08.14,17:30
Ja ti odpoviem síce nie priamo o peniazoch, ale inom prínose. Myslím, že tu sa nerobia prípravy ako na vyučovanie. Budeš s deťmi denne vonku, zbierať D vitamín, čo sa mnohým ženám v uzatvorených priestoroch ani nesníva po celú dobu pracovného života. (Osteoporóza). Väčšie dovolenkové obdobie, budete mať iba služby. A pracuješ denne približne polovicu oproti 8 prac. času. Vzniká ti veľký priestor na inú sebarealizáciu, ďalšie vzdelávanie, pretože s týmto povolaním by veľká penzia nebola.
Ja v tom vidím i výhody. Takýto plat sa vyskytuje aj v BA za 8 hod. prac čas, v realitkách a pod.
Tak si to porovnaj. Si na tom vždy lepšie.
Že je to veľmi nízke finančné ohodnotenie je fakt plus zodpovednosť za deti.
alaya1
27.08.14,19:56
Kriste pane Korela to co splietas.Vychovavatelky v kluboch pisu tak isto pripravy na kazdy den ako aj ucitelky na vyucovanie, skolsky klub nie je len hranie sa vonku, ale aj praca s detmi, vychova aj vzdelavanie, absolvent Pd skoly pripravami presiel. Vychovavatelky nemaju ziadne sluzby pocas prazdnin, maju tak isto, ako aj ucitelky dovolenku v dlzke urcenej zakonom, nemaju ani kratsi pracovny cas, ako uvadzas, lebo do ich pracovnej doby sa zaratava uvazok plus domaca priprava, takze ma pracovnu dobu, ako kazdy. Tvoj prispevok je jedna velka nepresnost.
kukučka
27.08.14,21:14
mimotemy Alaya1, ja som myslela, že si na dovolenke a ty celý deň na porade. Nepísala si tu, že viac nebudeš reagovať na korelu?
alaya1
28.08.14,04:30
Kukucka, ja tu nie som cely den a aj keby som bola, je to moja vec, nerozumiem tvojej poznamke o mojej dovolenke. Aj lujza je na dovolenke, tiez ti to vadi, ze tu pise ? Reagovala som preto, lebo prispevok je zavadzajuci, su tam uvedene nepravdive udaje t.j. vymysly a ak si to niekto, kto nepozna realitu precita, moze tomu aj uverit. Preco ti to objasnenie a uvedenie realnych udajov vadi? Dievca na 20 rokov, nema prax, nemyslis, ze si zasluzilo korektne informacie ? Ci Porada uz nie je o faktoch, ale o vztahoch vo virtualne ?