M.Beňa
27.08.14,16:45
Chcem sa opýtať, či existuje zákon, ktorý by ma prinútil ostať v práci aspoň 2 roky. Zamestnávateľ mi povedal, že bude na mňa čerpať prostriedky z Projektu pre ľudí do 29 rokov a že ma z tadiaľ nepustí, ani keby čo bolo, pokiaľ neuplynie doba, na ktorú je príspevok. Nie je to tak, že môžem kedykoľvek podať výpoveď (nehovoriac o skúšobnej dobe) a on musí obsadiť toto miesto do určitej lehoty iným vhodným uchádzačom o zamestnanie?
Ďakujem za odpovede.
Tweety
27.08.14,14:48
Je to tak ako píšeš, PP môžeš počas SD skončiť hocikedy. Po jej uplynutí môžeš zas skončiť výpoveďou alebo Dohodou(ale na tú určite nepristúpi).
sosak
27.08.14,18:28
"V prípade predčasného skončenia pracovného pomeru zamestnanca, na ktorého pracovné miesto sa poskytuje príspevok, je zamestnávateľ povinný preobsadiť pracovné miesto iným uchádzačom o zamestnanie, a to v lehote do 60 kalendárnych dní od jeho uvoľnenia," uviedol ÚPSVR.
https://www.istp.sk/clanok/4711/Firmy-m-zu-ziadat-urady-prace-o-dotacie-na-vytvorenie-pracovnych-miest
Zamestnávateľ ťa nemôže prinútiť zostať v práci, keď nechceš.
Lenka278
27.08.14,20:21
nemusis sa bat...ja som mala takto tiez nastupit a zamestnavatel mi tiez tvrdil toto iste...ale to vobec nieje pravda....ty mozes opustit pracu kedykolvek, resp. dat vypoved a vypovedna doba zo zakona podla typu zmluvy, on sa zaviazal uradu prace ze dane miesto bude 2 roky mat.,..cize ked ty odides on si musi hladat presne vhodneho kandidata a zamestnan ho tam inak su tusim tamnejake pokyty a musel by spatne vratit dotacie co mal na teba....takze tu ide skor o klamanie aby on nemal tolko roboty s hladanim dalsieho cloveka na tvoje miesto...kludne daj vypoved...
JuroS1
28.08.14,04:24
zase jeden s tych zamestnavatelov co si mysli ze je cezar. bachni mu s cistym svedomim vypoved na stol. Ak si v SD tak mozes skoncit hned, ak po uplynuti tak pravdepodobne bude od teba vyzadovat aby si tam este nejaku dobu bol, kym nenajde nahradu...MOZNO, mne to spravili tak. Hadam sa s nim dohodnes....drzim palce! Ak by ti robil problemy, behni na urad prace a tam si nan posvietia, pripadne poslu kontrolu. tu mas link na pod situaciu: http://karierainfo.zoznam.sk/cl/1000171/1338190/Nasiel-som-si-novu-pracu--Zamestnavatel-ma-nechce-pustit-z-prace
Oliwa
28.08.14,06:53
Nie si jeho vazal, ani majetok... A keby si trebárs chcel odísť do zahraničia, alebo vážne ochorel či zomrel, čo urobí? Tiež Ťa nepustí? :rolleyes:
fortunka
28.08.14,06:59
Aj keď bral na teba dotáciu, tá sa týka jeho.. pre teba paltí zákonník práce :) A teda všetko čo je v ňom... a nič o "povinnom zotrvávaní v práci tam nie je" :))))
Chobot
28.08.14,07:03
Pre istotu sa ťa opýtam, či si neuzatvoril so zamestnávateľom nejakú dohodu o zvyšovaní či prehlbovaní kvalifikácie (či si sa nezúčastnil nejakej vzdelávacej akcie, ktorú ti hradil zamestnávateľ)? Ak nie, tak môžeš dať kedykoľvek výpoveď.