T1reXx
27.08.14,16:51
Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadne cvičenia. Mám 16 rokov no bohužiaľ na to nevyzerám mám cca 40+ kíl a cez 160cm. Bavilo by ma cvičiť a robiť niečo zo sebou a preto sa pýtam či má cenu začať cvičiť alebo mám čakať kým sa nevyviniem úplne. Ak áno aké cviky by som mal podniknúť a čo by som mal začať jesť. Jem úplne všetko takže v tom by nemal byť problém. Ospravedlňujem sa ak som v zlej rubrike ale nenašiel som inú alternatívu. Ďakujem za ohlasy :).
kopretinka
27.08.14,16:03
korela
27.08.14,16:12
Najväčším rizikom je v tomto veku chrbtica, ak by si ju neprimerane a nevhodne zaťažoval. Dohodni si konzultáciu vo fitku s osobným trénerom. Poradiť sa.
Zvýšiť pohybovú činnosť môžeš aj inak, a znížiť cukor, lepok možno i mlieko. Viac zeleniny ako ovocia. Hmotnosť ti začne krásne klesať.
buchač
27.08.14,16:20
Dobrý deň, chcem sa spýtať ohľadne cvičenia. Mám 16 rokov no bohužiaľ na to nevyzerám mám cca 40+ kíl a cez 160cm.
Bude aj horšie ...;)Bavilo by ma cvičiť a robiť niečo zo sebou a preto sa pýtam či má cenu začať cvičiť Cvič a rob....niečo aj hej.
alebo mám čakať kým sa nevyviniem úplne.Niekto sa nevyvinie ani do smrti...;) :D :D :D
Ak áno aké cviky by som mal podniknúť a čo by som mal začať jesť.Primerane.. Jem úplne všetko takže v tom by nemal byť problém. Ospravedlňujem sa ak som v zlej rubrike ale nenašiel som inú alternatívu. Ďakujem za ohlasy
Všetko sa dá. Len treba chcieť a vedieť.
Ty chceš a iní vedia.
Ide ale o to, že o čo Ti ide. Či sa chceš venovať kulturistike, bojovým športom alebo stolnému tenisu...lebo to si nespomenul.
Na nete je plno-veľa stránok, ktoré sa zaoberajú takými témami.
taiko
27.08.14,16:38
kludne zacni cvicit, Rob hocico, co Ta zaujma a bude bavit. Akykolvek sport sa rozhodnes vyskusat, rob pod dohladom niekoho, kto to uz vie a robi. Vyvarujes sa chyb a naucis sa nieco nove. (napr nezacal by som kulturistikou podla obrazkov, ci videi z netu :D)
Na svoje telesne miery nepozeraj, Boli tu aj malicki basketbalisti, aj utli boxeri. Hlavne sa nenechaj nikym odradit.
T1reXx
27.08.14,17:00
Ďakujem všetkým čo poradili, ešte by som sa chcel spýtať ako najrýchlejšie naberiem na hmotnosti alebo ako rýchlo pribrať, lebo riešili sme to aj s rôznymi doktormi mám rýchle trávenie a s toho čo ziem moc nepriberiem :)
buchač
27.08.14,17:06
Nič neúrychľuj...nemá význam.
Skôr môžeš niečo pokaziť, ako urýchliť.
jslancik
27.08.14,17:42
Coooo? Neviem, ci ja nechapem dobre, ale chalan ma nieco cez 40 kg. Snad tym nemyslel, ze ma 40 kg nadvahu?
jslancik
27.08.14,17:57
Jaj, by som ti vedel napísať... Písal som to už tu chalanovi s rovnakým problémom. Skús pohľadať témy s tvojou problematikou.
K tvojej snahe o rýchle pribratie. Pred objemovou fázou musíš chytať kondičku a celkovo sa zoznamovať so svojím telom. Na objemovku neskáč skôr, ako po roku pravidelného cvičenia (ideálne 4x týždenne). Potom môžeš kľudne pribrať za rok 10 kg. Viac ti písať nebudem, o rok sa ozvi, ak nebudeš vedieť, čo ďalej.
Cvičiť prvý rok môžeš kľudne bez činiek, iba s vlastnou váhou. Dobré skúsenosti mám napr. s knižkou Telo ako posilňovňa. Resp. s aplikáciou na mobil You are your own gym (YAYOG). Dá sa podľa toho parádne cvičiť a je to bezpečné. Teda vhodné pre začiatočníka ako si ty.
korela
27.08.14,18:17
Tak to pekne sformuloval, že ja som pochopila, že má nadváhu 40 plus. Poznala som dvoch chlapcov, u nich je to menší problém ako u dievčat, pretože sa v puberte zvyknú vytiahnuť do výšky a schudnú prirodzene. Dnes sú to krásni mladí muži. Tak sa ospravedlňujem, čítala som už nižšie príspevky.
Tomas Manik
04.09.14,06:30
Jasné že môžeš cvičiť, dokonca musiš!
Ja osobne sa venujem cvičeniu s vlastnou hmotnosťou (workout, streetworkout). Tebe odporučam navštiviť niekoľko internetových stránok, kde si vyhľadaj ľudí ktorí Ti dajú dostatok informácí na to aby si si svoju cestu našiel sám. Ja osobne považujem za najlepší zdroj informacii a zároveň najväčšieho odborníka v oblasti životospravy a kondicie Vlada Zlatoša. Má skvelý web, kde píše fakt výživny blog www.vladozlatos.com Určite si vyhľadaj na FB stránky ako street workout slovakia, street workout nitra, seberevolta či workout fanatics. V každom väčšom meste vyrastajú workout parky, najdi si ten najbližší, určite tam najdeš aj partiu ktorá sa tomu trochu venuje a motivujte sa navzájom. Na záver Ti prikladam jeden link kde nájdeš aj výsledok toho čo možeš s vlastnou hmotnosťou dosiahnuť bez činiek a zdravo. https://www.youtube.com/user/ladiCZekabin prajem veľa štastia.
Jurivo
04.09.14,16:28
Kým sa ti neuzavrú rastové chrupavky, tak cvičiť len s vlastnou váhou.
bjuty smis
16.09.14,11:37
ty vole....to je teda rada......