sabiaq
27.08.14,20:10
Dobrý deň,

ide o dedičstvo po zosnulej osobe, konkrétne nehnuteľnosť a pozemok. Dediči sú 2 sestry. Prvá sestra /Eva/ sa starala o zosnulú matku a jej zosnulého manžela počas posledných 22 rokov. Druhá sestra / Miroslava/ bola počas týchto 22 rokov odcestovaná v Kanade, o rodičov sa nestarala. Na návšteve na Slovensku bola len 2 razy. Eva krátko po smrti matky v citovom rozrušení napísala Miroslave v mailovej komunikácii nasledovne :

aby som nezabudla ešte na ďalšiu možnosť dedičstva - pozostalosti, ktorú som Ti viackrát už spomínala, čo sa týka nášho rodičovského domu a záhrady a o ktorej sme teraz naposledy spolu nehovorili. A si mi nepripomenula zo zdvorilosti. Si si myslela, tá Eva, iné hovorí a iné píše. Nie je to tak.

Ja som to len preto hovorila , že môj podiel by som dala synovi, že si viackrát spomínala, že už neprídeš na Slovensko . Je to teda na zváženie. Ja to ani nepotrebujem, ani nechcem. Stačilo.On o tom nevie. Je možné, ak sa rozvedie, že by nejaký podiel musel svojej manželke vyplatiť, ako hovoríš,až tak ďaleko som to neporozmýšľala.

Ale keďže sa Tvoja situácia zmenila a rozhodla si sa odísť z Kanady a žiť v Nemecku, a chodiť na Slovensko, tak vôbec nemusí ísť nič na syna.

Ak budeš chcieť a pristaneš, ja Ti pokojne môj podiel prenechám, tak ako som Ti už aj viackrát písala, naozaj s tým nemám žiadny problém. Môžeš mať dom a záhradu celý na Teba - na Tvoje meno napísaný.

Nebudeš na nikoho milosť odkázaná, budeš mať svoje, svoj dom a svoju záhradu a budeš si robiť podľa seba, čo uznáš za vhodné, budeš svojou paňou.

Určite by sa aj rekonštrukcia, ktorú zamýšľate ,dala jednoduchšie zrealizovať, keď dom aj záhrada bude mať jedného majiteľa, ktorý bude veci vybavovať a nemusí byť viazaný na súhlas niekoho iného.

Na základe tejto komunikácie požaduje Miroslava od Evy, aby sa na dedičskom konaní vzdala svojho podielu a ak tak neurobí vyhráža sa právnikmi.

Moja otázka je, či je možné Evu nejako súdnou cestou prinútiť, aby sa svojho podielu vzdala.

Ďakujem.
kopretinka
27.08.14,18:17
ani som to nedočítala,to sa jednoducho nedá.
Dedí sa podľa zákona alebo podľa závetu.
Nie podľa toho,čo si kto napíše de emailu......taký email ti aj ja napíšem....ako dokážeš,že kto to písal??
MarcoM
27.08.14,18:40
Ako právnik Vám vravím Eve nemôžu nič. Ani 1000 právnikov od Miroslavy. A nech sa nevzdáva dedičstva. Keď to Miroslava chce nech ju vyplatí.
Mária27
28.08.14,08:22
Dedičské konanie nie je právny úkon, kde by platila oferta.
Dedičskú dohodu možno uzavrieť v dedičskom konaní súhlasným vyhlásením všetkých dedičov.
misoft
28.08.14,14:18
Nuž - sabiaq - poviem (napíšem) ti len toľko: ten e-mail = blá-blá-blá-blá.... zhluk písmenok v elektronickej podobe - bez akého koľvek právneho základu - je to proste NIČ!
A spomínali predo mnou - dôležité je dedičské konanie! Čo sa dohodne pred nim - je irelevantné - KECY!
panamaus
28.08.14,15:22
Prvá sestra /Eva/ sa starala o zosnulú matku a jej zosnulého manžela počas posledných 22 rokov. Druhá sestra / Miroslava/ bola počas týchto 22 rokov odcestovaná v Kanade
//////////////
Na základe tejto komunikácie požaduje Miroslava od Evy, aby sa na dedičskom konaní vzdala svojho podielu a ak tak neurobí vyhráža sa právnikmi
////////////

každý sme nejaký

no ale až takáto ???? !!! :D :D :D skoro som napísal ,že divá sw
viktorviktor
28.08.14,17:47
nielen divá, ale aj krepá
misoft
28.08.14,23:15
Asi málo veľrybieho tuku pojedla (v Kanade), alebo Eskymáci sa málo činili.......:D