kvetinka.2
28.08.14,19:57
Otcovi hrozí o týždeň exekúcia, pretože musí vyplatiť mojej mame peniaze a keďže je na dôchodku jediné, čo má je byt. Je to 17 500 tisíc a byt nestíha už predať, snažil sa to predať za 35 000 tisíc, postupne za menej, ale nedokáže to predať a mama nie je ochotná komunikovať. Byt chce prepísať na mňa, je to možné keďže je táto nehnuteľnosť pod súdnym konaním?
arizona
28.08.14,18:01
Nie,slo by o podvod a poskodzovanie veritela.
Viac si precitaj v prilozenom linku

http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-kazdeho/o/odporovatelne-pravne-ukony.html
kvetinka.2
31.08.14,18:36
Ďakujem za odpoveď. Ako sa dá teda otcovi pomôcť keďže byt už nestíha predať a má len týždeň. Snažil sa ho predať 3 mesiace a nepodarilo sa mu to, realitka mu dá najviac 25 000 a povedala mu, že viac mu nikto za ten byt nedá, problém je, že bol ohodnotený za viac a "polovicu" 17 500 musí dať mame už čoskoro. On však nemá nič.
arizona
31.08.14,18:52
Tato situacia nevznikla ani za mesiac,ani dva,ci tri...mal to riesit skor. Ale aj byt,ktory zablokuje exekutor sa da predat.Ked sa najde kupec, treba komunikovat s exekutorom,on vam vysvetli postup. Zvacsa sa to robi tak, ze sa do zmluvy zada klauzula, ze dlzna ciastka ide exekutorovi,on uvolni plombu a zbytok penazi dostane predavajuci. Alebo mozes urobit , ze si vezmes pozicku a otcovu dlzobu vyplatis,aby neprisiel o byt. On ti za odplatu moze prepisat napr.polovicu bytu,aby si nebola skodna...
kvetinka.2
31.08.14,19:40
Ďakujem za odpoveď. Jednu pôžičku som už mala, ale omnoho menšiu, študentskú. Vtedy mi bol otec ako ručiteľ. Tú musím začať splácať, keď dokončím štúdium (ešte 2 roky), keďže študujem, peniaze žiadne nemám a nemala by som to z čoho splácať a nemal by mi kto ručiť... Rodičia poberajú malé dôchodky a ja sa živím zo sociálneho štipendia a malých brigád.