BUTTON.
28.08.14,20:44
Zákazník reklamuje tovar, so zamietnutým vyjadrením opakovane 3x nesúhlasil, zakaždým ihneď opäť uplatňuje reklamáciu. Reklamácia je vystavená 4x s tým že opäť zamietnutá, z dôvodu zlej a nesprávnej viditeľnej starostlivosti o výrobok, ďalej čím sa zo zákona nevzťahuje reklmácia na bežné opotrebovanie výrobku, hrdzu atď. Nakoniec zákazník že stratil blok od tovaru. Koľko krát zo zákona môže byť max. reklamácia na tovar? Ďakujem
A kto je v práve? Zákazník, či predajca?
Ako správne napísať konečné doriešenie opäť zamietnutej reklamácie v prípade hore uvedených podmienok?
Ďakujem.
avalik
28.08.14,18:53
V prvom rade pozri zákon o ochrane spotrebiteľa.

Zamietla si reklamáciu na základe odborného posúdenia? Máš ten posudok písomne?
BUTTON.
28.08.14,18:58
Zamietnutie som si ja nevymyslela, bolo to posúdené, vyjadrenie je písomné na RL.
avalik
28.08.14,19:04
Kto posudzoval? Znalec alebo servis?
BUTTON.
28.08.14,19:11
To ja neviem, som len vedúca, napísala som to čo mi kázal môj šéf.
misoft
28.08.14,23:03
Tak aby si ako vedúca nabudúce vedela: pokiaľ je zamietnutá reklamácia do 12 mesiacov odo dňa kúpy - musí byť urobený odborný posudok. Ten je súčasťou RL - ale posudok zostáva u obchodníka. Reklamujúci môže dostať (ale NEMUSÍ) kópiu posudku, môže ho vidieť. Stručný záver z posudku sa totiž píše i do RL, ktorý sa vydá reklamujúcemu.
Je síce dané, že ak sa niečo reklamuje 3x - je dôvod na výmenu, vrátenie peňazí - ale to MUSÍ byť oprávnená reklamácia, nie že sa mu nezdá posudok. Potom môže reklamovať do aleluja.... ak poškodil tovar neodborným zásahom, reklamácia PADÁ, záruka PADÁ!
A aby si vedela, kde čím mu to máš otrepať o hlavu: http://www.zakonypreludi.sk/zz/2007-250
http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9

A ešte niečo: pokiaľ nemá doklad o zaplatení - tak ala solgaja, do svidanija, auf wiedersen, good bay - ani sa s nim nemáš o čom baviť.....
panamaus
29.08.14,04:45
Nerozumiem.Zadávateľka nenapísala kedy stratil.

Ak mal blok pri napr prvých 2 reklamáciách, tak by som zvažoval, či ho (zákazníka) iba tak vyhodím
BUTTON.
29.08.14,07:02
No veď toto, pri 3 reklamácii zákazníčka tvrdí blok zostal predavačke, predavačka tvrdí podľa bloku vypísala reklamáciu a všetko zákazníkovi vrátila s blokom. To je tvrdenie proti tvrdeniu. Predavačka vie a je poučená, že v žiadnom prípade nesmie blok od nákupu zákazníkovi zobrať!!!
misoft
29.08.14,16:55
Blbosť! Blok NIKDY neberú pri reklamácii - vyhotovia kópiu/sken! Blok je totiž majetkom kupujúceho a je to doklad o tom, že tovar bol, je a bude jeho.
Ergo: kecá sprostosti zákazník.....
Alebo je to vychcanosť zákazníka..... jednoznačne - nemáš doklad, nebavím sa s tebou......