baskapd
29.08.14,04:55
Moja matka podala na sud navrh na zverenie dietata do nahradnej starostlivosti a doslova nakidala na mna len spinu.ze dieta je tirane pdvuzivene neustale je same doma a ze nemam kde byvat a sudca bez toho aby si dal overit ci je ti tak aj ked som predlizila doklady o opaku tak ju prisudil strej matke.odvolala som sa na zaujatost voci detskej kuratorke a tak sa sud tahal rok a aj sudca dal do rosudku ze vsetko je tak ako tvrdu stara matka a pritom nic ztoho tak nie je.prosim poradte mi co mam robit.
alaya1
29.08.14,04:09
Ved je moznost odvolania na vyssi stupen sudu.
taiko
29.08.14,04:39
otazky v ankete su pre mna nezrozumitelne
panamaus
29.08.14,04:39
Pozrieť sa nezaujato/kriticky na :
seba
mamu
kurátorku

Napísať si na papier klady a zápory všetkých 3 k dieťaťu a k tebe

O 3 dni si to znovu prečítať
panamaus
29.08.14,04:41
Ako asi rozhodne vyšší súd, ak nedoloží žiadny nový údaj/vyjadrenie (napr detského psychologa)
alaya1
29.08.14,04:52
Odvolavaci sud moze zrusi takyto rozsudok a ziada nove dokazovanie, potom ma narok ich matka predkladat.
panamaus
29.08.14,07:14
može

ale ak sa kurátorta vyjadrila tak, tak ťažko ( aj to sotva ) zruší
lujza.j
29.08.14,07:34
Ludia nemaju sebakritiku tak asi tazko.....
ivka70
29.08.14,08:15
Kedže ide o dieťa, hlavne sa posudzuje to, aby malo stabilne a vhodne prostredie na rast.
To, ze sa rodič dočasne zlepší nemusí zákonite znamenať trvale zlepšenie a dieťa nie je vec, aby pendlovalo po príbuzných hore dolu.
Sudca mal odozvu z oboch strán, nedá sa posúdiť jeho rozhodnutie len s informáciami od jednej strany.
misoft
29.08.14,10:12
Anketa nemá správne otázky. Toto, čo si preložila, nie je anketa - skôr majú nádych otázok. Prečítaj si, ako sa anketa tvorí. http://www.flox1.sk/?71-postup-pri-vytvoreni-ankety Otázky musia byť jasné, stručné a jednoznačné.
Preštuduj si najskôr toto:
http://www.porada.sk/t217751-navod-a-tipy-na-pracu-s-novou-poradou.html
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
baskapd
01.09.14,21:00
Moja ale ta chyba bola pred styrma rokmi a ja som sa uz poctivo starala o malu rok a pol sama s priatelom.ked bolo treba tak ma nik nepoznal az teraz ked ju maju vyhodit z roboty aby mala z coho platit najom a poziciky vies.ale na to nik nebere ohlad.ja vravim ze jej ide len o peniaze a nie o malu a vracia to aj ty co ju poznaju ale na sud mi nik nesol a ani nepojde tak ja uz fakt neviem ako mam dokazat ze mala je moj zivot a som ochotna kvoli nej urobit cokolvek.
baskapd
01.09.14,21:03
Uz som sa radila ohladom detskeho psichologa je mozne ist na vysetrenia s detskou kuratorkou ktoru ja nechcem kvoli zaujatosti a ja nesmiem byt pri tom vsetkom toto su slova kuratorky ktore maju ze o dieta musi byt postarane a v domacom prostredi
baskapd
01.09.14,21:09
A este sudca zmojej strany nic nebral do uvahy len jednu stranu a to tu de sedela kuratorka.ked som videla a citala rosudok a dvodi mislela som ze skolabujem nic ztoho co som vravela a tvrdila nebola rec len co moja matka.tak to je aky. Pristup predlozila som doklady ktore boli potrebne a prt ztoho ani meke f tam nebolo.a ja viem ze malej tam nie je dobre volavam potajme so s starsou 8rocnou dcerou a mam dost co pocuvam.
panamaus
02.09.14,04:23
Logicky, že nesmieš byť pri tom

dieťa by mali "vyšetrovať" v psychicky neutrálnom prostredí
a kurátorku sotva vymeníš

ale následne možeš zájsť za detskou psychologičkou
IBA !!!!!!!!! nechať si o tom porozprávať - - teda o vlastnom dieťati,
ako to vidí ona očami zvonka
ivka70
02.09.14,04:36
Tym chces povedat, ze tvoja matka vychovava aj tvoju 8 rocnu dceru?????? Tu zveril matke kto a z akeho dovodu do opatery?
panamaus
02.09.14,04:40
softík nepreháňaj

že etiketa Porady

jej berú dieťa (neviem či právom )

a ty jej také sprostosti :D
misoft
02.09.14,09:14
Ak má problém - položí otázku! Nie anketu! My predsa nemôžeme svojim hlasovaním ovplyvniť priebeh kauzy. Ani sudkyňu a kurátorku. Teda tie anketové "otázky" (pretože to ani otázky nie sú) sú tam zbytočne!
Ak ma problém - má sa pýtať, nie dávať hlasovať.
baskapd
03.09.14,17:35
Tu starsiu ma uz of narodenia lebo ja som chodila este do skoli pritom som sa vydala a ked som zistila,ze ma moj manzel podvadza v cechach kam chodil pracovat tak som podala ziadost o rozvod a na sude som sa dozvedela ze ma tak isto stare dieta v cechach len par mesiacou je rozdiel a to som sa na sude zrutila a musela som chodit ku psychiatricke na kolko som nezvladala takuto diku do chrbta.ja som suhlasila stym ze najstarsiu dceru bude mat moja matka kym sa nedam dokopy.ale potom uz bolo neskoro po siestich mesiacoch mi ju uz nechcela dat spet a taktiez robila bsetko aby som ju uz nikdy nemala.teraz ma 8-rokou a viac rozumie a povedala mi ze by isla ku mne ale babinku by bolelo srdiecko a pojde do nebicka.tak tu najstarsiu aj ked chcem vidiet tak ano ale ak dam mojej matke 200€mozem sa s dcerami pohrat hodinu a odist.som snou len v telwfonickom kontakte.a sama sa ma spitala ci ja uz nelubim jej sestricku ked ju nemam lebo tak im to vravi babinka ze ja ich uz nechhcem a nelubim ze si urobim druhe.ako deti vedia a citia moju lasku a chcem preti urobit cokolvek aby som ich mala obe ale ak nie tak aspom tu malinku.zajtra mam volat dcere tak uvidim co sa zase dozviem..