matej37
29.08.14,09:55
Čaute, posielam dosť poštou listy cez moju s.r.o. a keď napíšem na obálku odosielateľa moju s.r.o., musím predkladať potvrdenie o odoslaní z pošty, tzv podací lístok môjmu účtovníkovi, aby to zaradil do podvojného účtovníctva? Či mám ako doteraz odosielať obálky ohľadom mojej s.r.o.a ako odosielateľa písať mňa ako súkromnú osobu? Viete, aby neboli problémy s daňovým úradom. Niekde som ale počul, že keď posielam cez poštu listy, tak to nepodlieha DPH, ale neviem či je to pravda. Ďakujem za odpovede
Mila123
29.08.14,07:57
nevyužívaš epoštu? úžasná záležitosť, dokonca aj vidíš, kedy a či si vôbec prevzali poštu.....
avalik
29.08.14,08:01
jaaaj matej37, to nemyslis vazne, ci?

ved ked odosielas firemnu postu tak jasne ze das odosielatela firmu - aby adresat videl od koho mu posta dosla a aby posta pripadne vedela vratit postu spat ak nebude vediet dorucit - toto je vec, ktoru by mal vediat aj absolvent zakladnej skoly

a samozrejme ak posielas cez podaci listok, tak tam uvedies rovnake udaje ako na obalke/baliku

ak ide o firemnu postu tak na zaklade podacieho listku alebo potvrdenia z posty si to uplatnis ako naklad vo firme - ak suvisi s podnikanim

ano postove sluzby realizovane postou (nie vsetky - pozri cennik posty) su oslobodene od DPH - cize ty DPH neplatis - tvoj uctovnik by ti to mal vysvetlit