Lenka Lenda
29.08.14,15:15
Ahoj, viem, že sa už vela o tom popísalo ale som v zhraničí a posledné dva mesiace mi chodia obrovské faktury od telekomu ? Original mam platit 40 euro a platim uz druhy mesiac 205, a neviem ako z toho von naučtovali mi nejaké data pri tom som na nasej wifine pripojena , len s rozdielom že som v Nemecku, ale net využívam len tie baliky XS občas ? ale nie tak vela ? Diki za radu :)
misoft
29.08.14,16:43
Náááá - pozri sa, koľko dát si presurfovala v Nemecku. Roaming, dáta zo zahraničia..... https://www.telekom.sk/ - za 1MB 3€centy!
To už by bolo rozumnejšie v Nemecku si vybaviť ich dátovú SIM kartu - za ich poplatky by sa surfovalo.
arizona
29.08.14,17:38
Precitaj si fakturu,tam mas urcite rozpisane,za co ti uctuju tie poplatky.
V zahranici nepouzivaj slov.internet,lebo sa nedoplatis. Skontroluj si telefon, ci nemas omylom zapnute aj data, ci ti nestahuje z nich a nie z wifiny,ako si myslis.

doplnenie:
este ma napadlo, skontroluj si, ci nemas nastavene automaticke aktualizacie na programy, ci aplikacie. To ti moze tiez navysovat ucty.
pioter007
31.08.14,19:42
presne ako píše arizona,pozor na aktualizácie rôznych apk. (počasie, správy, /widgety..) Hlavne pozri na rozpis faktúry za čo to vlastne platíš (net, volanie alebo SMS) lebo som počul aj o prípadoch že napr. mali telefón nainfikovaný vírusom ktorý nenápadne na pozadí posielal SMS takže v takom prípade tiež boli faktúry poriadne navýšene. Takže pozrieť faktúru a podľa toho za čo si toľko platila uskutočni opatrenia ;)