Norča
20.04.06,14:01
Príjemný upršaný deň,
poraďte prosím kde získam uznesenie súdu o tom, že súd zamietol návrh na vyhlásenie konkurzu na nášho dlžníka. Chcem odpísať pohľadávku a potrebujem k tomu nejaký doklad.
azla
20.04.06,13:19
AK SI DAS VYHLADAVANIE V OR PODLA IčO, UPLNY VYPIS, NAJDES čISLO UZNESENIA KTORýM BOL ZAMIETNUTY KONKURZ. JE TO ISTA INFORMACIA Z OR ZE KONKURZ BOL ZAMIETNUTY. JE TAM NAPISANE AJ CISLO UZNESENIA, POTOM AK CHCES UZNESENIE TAK NA PRISLUSNOM SUDE TREBA SKUSIT.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Norča
21.04.06,04:58
Ďakujem za radu, podarilo sa. Pošlú mi to za kolok zo súdu.
Matísek
18.06.06,19:03
Ahojte, ja by som potrebovala vedieť akou formou si môžem prihlásiť pohľadávky pri konkurze?
mariannak
18.06.06,19:16
Pohľadávku si môžeš prihlásiť podaním prihlášky na príslušný krajský súd, ktorý vedie konkurzné konanie. V prihláške musíš uviesť svoje identifikačné údaje, t.j. veriteľa, údaje úpadcu, čiže dĺžnika, sp.zn. konkurzného konania a adresovať to príslušnému krajskému súdu.V prihláške uvedieš z akého titulu vznikla pohľadávka, vyčísliť dlžnú sumu (úroky si môžeš uplatňovať len do vyhlásenia konkurzu) a triedu prihlásenia, a ak je pohľadávaka zabezpečená záložným právom, tak požadovať oddelené uspokojenie a ešte ďalšie okolnosti pohľadávky. K listu priložiť dôkazy, t.j. napr. faktúru, zmluvu, atď. Prihlášku podať dvojmo na KS a môžeš to poslať aj SKP na vedomie.
lenicka19
24.01.07,06:14
V roku 2003 bolo vydané rozhodnutie z najvyššieho súdu, že pohľadávka, ktorej výška je viac ako 100 000,- a splatná v júli 1998 je nevymožiteľná. K tejto pohľadávke neboli tvorené opravné položky. Ako by sa dala táto pohľadávka odpísať v tomto roku 2007? Aký mám dodržať postup - mám vytvoriť opravné položky v tomto roku na celú výšku pohľadávky a potom ju odpísať ako daňovo uznaný náklad, alebo ju odpísať ako daňovo neuznaný náklad?