MySpace
29.08.14,22:56
Vypila som šumivý nápoj a odvtedy mám poškriabané hrdlo. Neviete náhodou čo na to, aby sa mi to nezhoršilo, ale naopak? Ďakujem.
buchač
30.08.14,05:45
Hentú sprostosť radšej kopírujem

Čo je dobré na oškrabané hrdlo?
Včera 23:56
Pochváliť MySpace študent VŠ
Vypila som šumivý nápoj a odvtedy mám poškriabané hrdlo. Neviete náhodou čo na to, aby sa mi to nezhoršilo, ale naopak? Ďakujem.
Študent vysokej školy by mal vedieť rozdiel medzi oškrabaním a poškriabním. Študentky majú dokonca o jednu možnosť výberu viac-výškrab.
Ale k veci.
Nik do oškrabaného a poškriabaného, prípadne vyškrabaného hrdla nevidí. Príznaky musíš cítiť sama. Na trhu je viacero prípravkov, stačí len do lekárne zbehnúť, kde aj poradia.
Alebo aj k doktorovi...
Dav
30.08.14,06:33
Šalviový šaj, mätový čaj, kloktať slanou vodou, nepiť bublinkové nápoje, nepiť chladené nápoje. Cukríky Verbena šalvia. Ak to skončí angínou, lekár.
Dav
30.08.14,06:36
Niektoré nárečia bežne označujú istý druh bolesti v krku ako "škrabe/škriabe ma hrdlo/v krku", tak si rozšírte regionálnu slovnú zásobu.
A slovo preklep by tiež mohlo byť známe.
sosak
30.08.14,06:47
Nezriedka sa stáva, že bublinkové či studené nápoje vás síce schladia, no zároveň spôsobia, že začne pobolievať hrdlo. Čo vtedy? Niekedy postačí, ak si budete na hrdlo prikladať teplé obklady. Ak nie, tak zalejte lyžičku červenej papriky litrom vriacej vody, nechajte vychladnúť a kloktajte. Ak sa vyznáte v bylinkách, pomôže kloktanie s odvarom zo šalvie lekárskej, do ktorej pridáte med a aj trochu alkoholu. Určite sa v každej kuchyni nájde majoránka. Zalejte ju horúcou vodou a studeným obvarom kloktajte, ak máte zapálenú ústnu dutinu. Ak máte zapálené dutiny, na žeravú platňu dajte ľanové semienka, alebo sa naparujte nad zemiakami uvarenými v šupke.

Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/4485939/zensky-kokteil-na-temu-letna-lekarnicka.html#ixzz3BrLIpB7f
buchač
30.08.14,06:51
No fasa....

Tak to začnime každý svojim dialektom vyprávať, rečovať,gadžovať,hutoric.
Za chvíľu tu bude galimatiáš jak sviňa a jeden nebude rozumieť druhému.
Excise Duty
30.08.14,07:47
Vieš čo, nerob jej advokáta. Ak by sa napila z nejakej rozbitej sklenenej nádoby a spolu s nápojom by jej hrdom zbehli aj nejaké črepiny, potom by sa dalo hovoriť o poškriabanom hrdle, ak aj nie o niečom horšom. Z toho, čo sme si prečítali, má hrdlo podráždené oxidom uhličitým obsiahnutým v nápoji, čo vypila. V nicku má uvedené, že je študent VŠ, teda musela maturovať aj zo slovenského jazyka a tak by mala vedieť používať správne pojmy v daných súvislostiach. Ak budeme všetci používať nárečie, tak sa na Porade vytvoria akurát tak lokálne debatné krúžky, ako naznačil buchač.
arizona
30.08.14,08:54
Treba to vypalit dobrym domacim,aspon 50-kou :-D
Hrdlu sa ulavi a ty prides tiez na ine myslienky...
panamaus
30.08.14,11:33
Len aby to nekloktala / nevypľúvala
panamaus
30.08.14,11:36
Dobrý lekár nie je zlý
Aj zohreje
Ale že by sa dal použiť na poškriabané hrdlo , to pochybujem :D
Dav
30.08.14,12:59
Nerobím advokáta, ani nie som zástancom používania nespisovnej slovenčiny. Denne opravujem gramatiku a názvy tém na Porade, aby stránka mala "štábnu kultúru" aspoň na prvý pohľad. Keď sa dovolávame bodu Etikety"prečítam si svoj príspevok", tak sa dovolávajme aj "neurážam,radšej neodpovedám".
MySpace
30.08.14,20:06
Už je to lepšie s hrdlom, ale keď mi to vzápätí prešlo do upchatého nosu? Čo na to? Ďakujem.
kopretinka
30.08.14,20:11
také niečo,čo sa volá nádcha,to nepoznáš?
kuravesele
31.08.14,15:50
Propolis, alebo slaná voda :)
mimaBe
31.08.14,17:02
na plátennú vreckovku (dúfam, že je to spisovne:)) naliať alpu, priložiť na hrdlo a previazať mäkkou - bavlnenou alebo kašmírovou šatkou či šálom, ráno nebude po bolesti ani stopy :)
buchač
31.08.14,17:07
....a keď nie ???
Dáš na to krk?
Tebe pomohlo?

Nuž možno aj hej, no čo jednému prospeje, druhému nemusí ...či?
mimaBe
31.08.14,17:10
naša mama nám takto prikladala obklad "na krk" od malička a väčšinou pomohlo, krk ako keby zahrialo a tým bolesť pominula (snažím sa písať spisovne, až mi nie je rozumieť:))
buchač
31.08.14,17:17
Ja rozumiem, no problém.

Ale za názorom si stojím.
Ale na druhej strane netvrdím, že ten zábal s Alpou nepomôže..;)
panamaus
31.08.14,17:39
Nie príliš chutné, ale na škriabanie v krku občas pomohlo

na kocku cukru nakvapkať zo 10 kvapiek čistého petroleja a cmúľať
ráno a večer
Anika61
31.08.14,18:56
Je to dobre aj pri angine,zmierni to bolest…ale tu vreckovku treba najprv namocit do vody…pripadne tu alpu(lepsia je Lesana)riedit vodou,inak sa moze stat ,ze nebude mat""poskriabane hrdlo ""ale aj zlupanu pokozku na krku!
Estetic
02.09.14,04:24
Nezvykme, veľ,i komentáre,ale na tú Alpu musím-ak je ekzematička,tak sa ráno zobudí s kožným nálezom na krku.Na 90%.