lilizpo
30.08.14,06:24
Cestovali sme tri baby z vychodneho Slovenska do Chorvatska. Nastavili sme si navigaciu a isli v noci cez Budapest. No, naviedlo nas to na trasu okolo Hosok tere, ked sme presli most, tak nas to naviedlo do zakaz vjazdu, stresovali sme poriadne. Citali sme, ze sa da ist po nejakom obchvate MO, ale navigacia vzdy naviguje cez mesto. Isiel niekto tuto sezonu po tom obchvate z Chorvatska domov? Kde sa na neho napojit, su tam nejake uskalia, ako ho orejst, smer kosice, lebo este k tomu, treba ist cez miskolc, dialnica tam nefunguje. Mali sme taky stres, ze az. Za kazdu radu toho, co tom isiel osobne dJujem, lebo z mapy si to vycitm, aj ked je na p..d.
karakul
30.08.14,05:56
... to ste si v navigacii nastavili Budapest ako ciel cesty, ci prejazdovy bod ?
KoxXxo
30.08.14,06:17
lilizpo
30.08.14,06:31
Zadali sme bod odkial chceme ist, kde chcele prist, t.j. nase mesto a mesto v chorvatku, navigacia ma rok a bola aktualizovana
expeeert
30.08.14,08:59
No aj ja som sa zasmial na tom "cestovali sme 3 baby" (už v tom som šípil prúser) si to viem živo predstaviť v tom aute :D
Ale ako písal Jankecht - pred cestou si pozrieť aspoň zhruba trasu a príp. na papierik si napísať buď čísla diaľnic alebo väčšie mestá cez ktoré prechádzate, a dá sa držať podľa smerových tabúľ, lebo navigácia občas zblbne.
Treba si aj navigáciu správne nastaviť (najkratšia trasa, najrýchlejšia trasa, najoptimálnejšia trasa, bez diaľnic s diaľnicami, vypnúť nespevnené cesty a pod.) Lebo od toho závisí kadiaľ vás bude viesť.

PS - ale zase niekedy niet nad ženskú intuíciu, už som sa o tom párkrát presvedčil :)
lujza.j
30.08.14,09:05
lilizpo
30.08.14,10:47
prepac, ren vysmech si si mohol odpustit, isli sme normalne, nie sme redardovane, bez problemov, aj podla tabul aj navigacie, odklonilo nas vsak v Pesti v noci lialo a bola tam prenosna zakazova znacka!,,,pytali sme sa inych slovakov na plazi povedali, ze to zvyknu robit, msd.policajti, aby v noci vyzbierali peniaze, lebo navigacia turistov tam nazenie. Chcela som len jednoduchu odpoved, od niekoho kto isiel obchvatom, miesto toho len vysmech debilov a primitivov. Vraj je toto porada. Skoda casu. Dufam si sa dobre odbavil, uboziak.
lilizpo
30.08.14,10:48
Dakujem
lilizpo
30.08.14,10:50
Ale ved nam vsetko klapalo, len zblblo v centre Pesti, dalej zase pohoda. Neviem, preco pises o inom, ked som chcela len poradit o obchvate? To sa takto zabavate? Tupci.
panamaus
30.08.14,11:07
Okrem blúdenia sme išli normálne :D :D
Chápem. Lebo aj ja tak chodím.
A čo si sa to pýtala ?
Že či je pravda, že maďarskí policajti vedia, že slovenskí vodiči sú drzí blbci a idú podľa navigácie zákaz nezákaz?
A preto schválne
- v noci
- keď jedným autom pojdu až 3 baby z východu
(skadevá to tak mohli vedieť :D :D , že pojdete vy tri )
- poprekladajú značky
- vyberajú €
NEVIEM.
Ale keď pojdem do maďarorságu, tak opýtam

PS
Iba pre upresnenie :
Debil je VŽDY ten, čo zablúdil !
expeeert
30.08.14,11:23
Však pohoda, nič v zlom, veď aj ja som nie raz poblúdil, či už s navigačkou keď zblbla alebo bez, netreba sa hneď urážať. ;)
panamaus
30.08.14,11:32
Lili z PO (konkrétne a menovite z Košícsscss )
Skús si predstaviť akú odpoveď by som ti dal JA , keby som nebol tupý, ale OSTRÝ :D :D :D
alaya1
30.08.14,15:16
Teda ste tu poriadni blbci. Dievca prosi o pomoc a vy len vysmesky. To sa potom cudujete, ze novi aj mazu otazky? Ja nie. Ja som tiez z vychodu, chodime cez centrum, neboj sa, urcite to zvladnete, ak chces najst nejake nfo o obchvate, skus nejake moto stranky.
Žabinka
30.08.14,15:57
Navigačné tabule navádzajúce na obchvat a diaľnice sú celkom prehľadne označené, na rozdiel od značenia v centre Budapešti.. Doporučujem počas dňa využiť obchvat, cez deň sú časté zápchy, ale v noci radšej cez centrum, obchvatom je to totiž dosť veľká obchádzka.. len si to na budúce radšej treba trošku naštudovať..
lujza.j
30.08.14,17:04
Ja som po dva x isla z rovnakej obavy z ba cez tie sprepadene dediny.....tento krat som to nechala na chlapa....navigacie ja osobne neznasam...ja viem ist podla mapy lepsie....
Indeed
04.09.14,09:27
Je treba sledovat tabule s OZNAČENÍM prislušnej dialnice napr. M 7 vo Vašom pripade

nehovor,že ste prechadzali centrom Budapešti a žiadné smerové tabule z číslami M1 až M7 ste nezbadali.....
Ferdosondo
04.09.14,11:00
Tupci si vedia nastaviť trasu na navigácii a tri múdre baby z východu stresujú v nočných hodinách po Pešti.
alaya1
04.09.14,11:19
Ferdo, nemyslis, ze by bola skor osozna rada, ako podpichovanie?. Aj chlapi pobludia a nie este v zle znacenej Budapesti, ale napr. Aj Blavak u nas v Presove, dobre mu padne, ak mu niekto cestu z chodnika ukaze.
lujza.j
04.09.14,11:25
ja neznášam "Irenu"z navigácie...celkovo navigácie nemusím...ale to je moj problém....
alaya1
04.09.14,11:28
Lujza, vy do Ba chodite cez Rakusanov?
lujza.j
04.09.14,11:40
my nie.....iba cez maďarsko....nikdy sme... ani ja sama ked som išla s deckom...tiež cez madarsko , ale po diaľnici okolo Balatonu sme išli teraz 2x.....inak už nepojdem....aj ked zachádzame.....
dalid
05.09.14,06:41
Nuž, keďže ste už cestu absolvovali už je to jedno, hlavne že ste Chorvátsko absolvovali. Na budúce si v navigácii pred cestou aktualizujte mapy a nastavte prepočet trasy na najrýchlejšiu... Určite Vás to nestiahne cez Budapešť..
+bolo by vhodné si pred cestou pozrieť aspoň problematické úseky na Google maps, kde a na akom exite by sa malo odbočiť, ak by navigácia zblbla... Pri ceste do Chorvátska, je to práve napojenie sa na obchvat..
Indeed
06.09.14,08:38
najlepšie sa mi páči ked minam také individua na dialnici..navigačka svieti a na nej dve rovne čiary.. debilizmus na n-tú...
Peggynka
06.09.14,08:46
Ja by som musela cez AT a Slovinsko :D alebo žeby cez Ukrajinu,Rumunsko a Srbsko? :eek: :eek: :eek: výlet...
Indeed
06.09.14,08:49
Pozri sa napr. moj ujo,čo byva v BA zasadne nechodi cez HU,lebo raz mu skočila do cesty srnka a ma z toho fabiju..radšej chodí cez AT a SL
Peggynka
06.09.14,08:59
No ešte z BA je to "normálne" ale ja :D,by si klopkali na čelo,že 350km naviac kvôli obchvatu HU :mad:
Indeed
06.09.14,09:00
samotny obchvat budapešti tzv M0 ma v skutočnosti približne 70 km
Peggynka
06.09.14,09:06
Ja hľadám obchvat celého HU :D,nie Budapešti :eek:
Indeed
06.09.14,09:11
PREČO ????
Peggynka
06.09.14,09:18
Písala som v šuťáku...stratená som tam...istoty :D
Indeed
06.09.14,09:21
kde bývaš na SVK ????
Peggynka
06.09.14,09:22
Pod Tatrami :mee: Všade ďaleko ku teplému moru
Indeed
06.09.14,09:58
len ku studenemu moru blízko ku baltickému ... asi 400 km, laka ma to sa tam vybrať...
panamaus
06.09.14,10:10
" raz mu skočila do cesty srnka a ma z toho fabiju "

to dostal dobré odškodné : Fabiu za srnku :D
Peggynka
06.09.14,10:54
Indeed,ak nevieš,čo to je mrazivý vietor prenikajúci do kostí (v lete!),tak tam zájdi :D Vŕtali mi v hlave tie koše,čo majú na "pláži",teraz už viem :eek: :eek: Nezabudni si vziať vetrovku a čiapku :)
Ferdosondo
08.09.14,03:52
A že som si nevšimol, že by si jej poradila. Však keď si múdra z východu, tak raď
panamaus
08.09.14,05:11
Ajajaj je vyhodňarka ?

Ajajaj !!!! Tým pádom je mi to jasné :D
lujza.j
08.09.14,06:49
chaloši ....a vy čo tu držkujete:---:D
panamaus
08.09.14,06:51
OK

S vyhodňarkami nech si robí poriadok Buchy :D