abra kadabra
30.08.14,07:36
Chcela by som veľmi poprosiť o radu a usmernenie, pretože od roku 1991 som vymenila 2 právnikov, minula veľa energie, času a peňazí v boji za reštitúciu majetku, ktorý bol znárodnený na základe vyhlášky MZ zo dňa 23.novembra 1948 a na základe vyhlášky Povereníctva zdravotníctva zo dňa 27.1.1949 súdom v Turčianskych Tepliciach dňa 3.3.1949
Jednalo sa o polia s prameňom, ktorých časť patrila môjmu prastarému otcovi a jeho bratovi. Súrodenca prastarého starého otca a jeho rodinu nepoznám, všeobecne sa verí, že odcestovali do Ameriky .
Pozemok je v súčasnosti majetkom Slovenských liečebných kúpeľov Turčianske Teplice ,a.s., a ja nedokážem od kúpeľov vymôcť ani vrátenie pozemkov, ani povinnosť platiť nájom so spätnou platnosťou za používané pozemky, ani adekvátnu náhradu rovnakej výmery pozemku v Bratislave.
Viem, že ľudí, ktorí sa nemôžu domôcť svojich pozemkov je na Slovensku veľa.
AmmiS
30.08.14,05:52
A v akom štádiu je vaše konanie? Áno, takých ľudí, ktorí domáhajú niečoho, čo im patrilo a už nie, je bohužiaľ dosť veľa.
právnik-probono
30.08.14,08:33
ja osobne by som odporucal si pozriet stranku www.moje-vlastnictvo.sk . Tato stranka sa mi zda na problematiku restitucie najlepsie spracovana a da sa z nej cerpat vela info.
(pre upresnenie pre Chobota: nerobim reklamu, pretoze to nie je moja stranka, takze verim, ze tento komentar nezmazes)