iiigo
31.08.14,18:30
Dobry den, prosim vsetkych o radu. Mam sro a nie som platca DPH. Chcem rozbehnut sprostredkovanie predaja softwaru na internete. Plan je takyto: Autor (Autor = hocikto z celeho sveta, sukromna osoba aj firma) vytvori software a ja ho Zakaznikovi predam (Zakaznik = hocikomu z celeho sveta, ci osoba alebo firma) a necham si za to percentualnu proviziu. Chcem aby vsetky platby isli cezomna.

Priklad: Zakaznikovi predam software od Autora za 100 eur. Necham si proviziu 30 eur a 70 eur poslem Autorovi.

Otazka znie - ako by toto cele mohlo fungovat z uctovneho pohladu? Viem poslat fakturu Zakaznikovi na 100 eur. Neviem ale ako dalej vyuctovat tych -70 eur, ktore posielam spat autorovi?
Economic
31.08.14,16:54
Odmenu autorovi na základe s ním uzavretej zmluvy.
iiigo
01.09.14,16:36
Diky za tip. Viete mi k tomu prosim napisat nejake blizsie informacie co vsetko by to malo obnasat? Je mozne takuto zmluvu uzatvorit aj so sukromnou osobou? (Este upresnim ze nejde o vyrobu softwaru na zakazku ale o genericky, uz hotovy software)
kobolcs
01.09.14,17:59
zivnost > poskytovanie software - predaj hotových programov na základe zmluvy s autorom