pavol c
31.08.14,18:57
buchač
31.08.14,17:02
Najprv si OPRAV ZADANIE !
Tým chcem povedať, že ten pravopis sa nedá proste čítať.

Potom doplň aj nejaké bližšie info............

P.S.:
Slovo " CHCEM " je ( nazvem ) neslušné.
Čo všetko by som ja chcel.
bubkoch
31.08.14,17:41
co mas robyt ? ja bi som povedau ze sy mas kupyt nove auto ...
avalik
31.08.14,17:56
citaj zmluvu s lizingovkou, urcite tam je uvedeny aj sposob riesenia tejto situacie
a predpokladam, ze havarijne poistenie je sucastou lizingovych splatok
buchač
31.08.14,18:03
Nepredpokladaj...to si PÍŠ ! ;)
Chobot
31.08.14,18:11
Treba kontaktovať lizingovku, ak je to na leasing, tak by malo byť havarijne poitenė.
právnik-probono
31.08.14,19:10
Ak ste pri dopravnej nehode neboli na vine, škoda na vašom MV bude uhradená z PZP vinníka nehody.

Ak ste však na vine boli a pod pojmom základnej poistky máte na mysli iba PZP, budete musieť vlastníkovi vozidla (lízingovej spoločnosti) uhradiť škodu, ktorú ste na jeho majetku (MV) spôsobili, tj. auto opraviť na vlastné náklady a ak je neopraviteľné, ste povinný doplatiť zostávajúcu časť z lízingu alebo po dohode s lízingovkou pokračovať v splátkach až do konca splátkového kalendára aj napriek tomu, že auto reálne už užívať nebudete.

Na uspokojenie pohľadávky voči lízingovke môžete použiť aj finančné prostriedky z odpredaja vraku vozidla v prípade totálnej škody (peniaze si v žiadnom prípade nenechávajte pre seba do doby, kým lízingovka nie je uspokojená úplne, mohlo by sa jednať o spreneveru!).
právnik-probono
31.08.14,19:11
staršie autá sa už havarijne poisťovať nemusia (lízingová spoločnosť na tom netrvá), čo bude zrejme jeho prípad keďže uvádza že má iba základné poistenie.
Chobot
31.08.14,20:50
Tak potom má smolu a zaplatí lízingovke zvyšok hodnoty leasingu.