kvetinka.2
31.08.14,20:43
Otcovi hrozí o týždeň exekúcia, pretože musí vyplatiť mojej mame peniaze a keďže je na dôchodku jediné, čo má je byt. Je to 17 500 a byt nestíha už predať, snažil sa to predať za 35 000, postupne za menej, ale nedokáže to predať a mama s ním nie je ochotná komunikovať, chystá sa poslať exekútora. Otec chce byt prepísať na mňa, aby sa vyhol exkucii, lenže ako som sa už dozvedela z tohto linku:
http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-kazdeho/o/odporovatelne-pravne-ukony.html
je to protiprávne. Ako sa dá teda otcovi pomôcť? Snažil sa ho predať 3 mesiace a nepodarilo sa mu to, realitka mu dá najviac 25 000 a povedala mu, že viac mu nikto za ten byt nedá, problém je, že bol ohodnotený za viac a "polovicu" 17 500 musí dať mame už čoskoro. S mamou som sa o tom snažila porozprávať, ale nechce so mnou o tom komunikovať. S mamou mám trvalý pobyt.
ivka70
31.08.14,19:04
Ale ak je byt jedine, čo otec má a v byte býva, nemôže mu exekútor ten byt prikázať predať.
Ešte by si mohla ten bytov otca kúpiť ty- a v podstate mu takto požičať na vyplatenie dlzoby.
Pripadne si môže zobrať na vyplateníe úver - na to sa dá štandardná hypotéka zobrať.
arizona
31.08.14,19:30
Preco zakladas duplicity?

Temu uzatvaram,nech tu nie je chaos.
Precitaj si prosim pravidla Porady...