soska1
31.08.14,21:46
V roku 2007/2008 a 2008/2009 som pracovala ako nekvalifikovana učiteľka na prvom stupni ZŠ s titulom Bc. na pracovnú zmluvu, doba určitá. Musela som si písať prípravy, chodili mi na hospitacie , mala som ústny pohovor, zhodnotenie hod. atď. Zákon o adaptacom vzdelávaní vyšiel v októbri 2009. V tom čase som uz nepracovala. Teraz už nastupujem do prace po rodičovskej dovolenke ako kvalifikovaná učiteľka na druhom stupni s titulom Mgr. Chcem sa spýtať musím absolvovať adaptacne vzdelávanie od začiatku, nakoľko osvedcenie uvadzania začínajúceho pedagóga do praxe nebolo povinnou dokumentáciou alebo mi stačia tie dva roky praxe? Neviem do ktorej platovej triedy patrím. Ďakujem.
avalik
31.08.14,20:46
tu na porade sa najprv vyhladava, tak skus napr. tu http://www.porada.sk/t249823-vynimka-zo-vzdelania.html#post2598143
alaya1
01.09.14,03:36
K si uz ucila a mas o tom doklad, bola si ako kaxdy zacinajuci ucitel, aj ked nekvalifikovany, uvadzana. Cao sa tyka platoveho zaradenia, pozri si aktualnu tabulku, a potom aj vyhlasku, kde sa podla vzdelania a poctu odpracovanych rokov najdes.