sklenkova
20.04.06,18:13
Prosim Vás viete niekto vytvoriť nejakú stazku v exceli,tú čo som kúpila je pre zamestnanca a jeden pán chce odomňa toto tlačivo k faktúre,jedná sa o viac zákazok čo sme pre neho robili-že vraj kniha jázd nie je doklad pri dodávke.Keď som tie stazky videla skoro som omdlela,veď ja nie som pisár.
Ďakujem.
lenkak
20.04.06,16:37
Potrebuješ klasickú stazku? Zajtra pozriem v robote tlačivko, potom nie je problém, ale skôr ako v nedeľu večer nestihnem. Bude postačovať aj v nedeľu?
sklenkova
20.04.06,18:30
čo ja viem čo je klasická stazka,ja som to dnes kupila v Česmade a mám pocit ako keby to bolo pre zamestnancov,veď ja nie som jeho zamestnanec
sklenkova
22.04.06,16:14
ja si vediem knihu jázd a teraz ak vyplním tú stázku (ak mi ju lenkak pošle a dokážem to) potom tie km zapíšem do knihy jázd a tú potvrdenú kópiu stázky pripnem k faktúre,alebo ju môžem jednoducho zahodiť-čo s tým?
ondrejvla
22.04.06,17:07
ja si vediem knihu jázd a teraz ak vyplním tú stázku (ak mi ju lenkak pošle a dokážem to) potom tie km zapíšem do knihy jázd a tú potvrdenú kópiu stázky pripnem k faktúre,alebo ju môžem jednoducho zahodiť-čo s tým?

Tá kópia stazky je tvoja kniha jázd pre nákladné MV, nezahadzuj, zakladaj podľa druhov MV.
sklenkova
22.04.06,18:05
to budem mať na jednu dodávku 2 knihy jázd (ostatné jazdy mám vedené v knihe jázd) pripadá mi to trocha divné
Paula
22.04.06,18:43
to budem mať na jednu dodávku 2 knihy jázd (ostatné jazdy mám vedené v knihe jázd) pripadá mi to trocha divné
Podľa mňa, v knihe jázd sa zaznamenávajú všetky pohyby firemného vozidla . Je jedným z dokladov, ktoré si vyžiada daňová kontrola pri posudzovaní výdavkov (nákladov) , nakoľko na základe všetkých ubehnutých kilometrov a zakúpených PH sa prepočítava spotreba, resp. nadspotreba v náväznosti na údaje v TP.
Stazky sú prílohou k odberateľskej faktúre. zákazník potrebuje mať doklad iba o tých pohyboch, ktoré sa týkajú jeho zákazky. Môj názor.
sklenkova
22.04.06,19:23
ak je to tak ako píše Paula je to logické-takže v skutočnosti to má význam iba pre zákazníka a pre mňa len ako príloha k FA,kedže je to zapísané v knhe jázd
Tie papiere ma zabíjajú.
Paula
22.04.06,19:50
kika, dúfam Ti poradí niekto so skúsenosťou v tomto smere ( nevravím, že mám 100%-nú pravdu v príspevku vyššie). Možno by stačilo v knihe jázd na dni, kedy jazdíte na zákazku iba poznamenať: viď stazka č."". A kópie staziek pripnúť ku kópiam odberateľských faktúr.
I mňa zaujíma, ako je to správne, jeden nikdy nevie, kedy to bude potrebovať :) .
Zita5
22.04.06,19:56
Ja sa stretávam so stazkou vtedy , ak nám dovezú materiál.....je pravidlom , že potvrdzujem stazku vodičovi nákladného auta ....a to samozrejme okrem dodacieho listu .To sa jedná o zmluvnú prepravu nášho dodávateľa ,čiže priamo dodávateľ nemá svoju vlastnú dopravu .

Ale, ak objednávam prepravu v určitej firme pre naše potreby, tak nám tiež k faktre prikladajú potvrdenú stazku našou firmou .
ondrejvla
22.04.06,20:36
Účtujem vo firme, ktorá má kamiónovú prepravu v tuzemsku i v zahraničí. Otázka bola, či je potrebná kópia stazky, moja odpoveď bola áno, pri kamiónovej preprave sa vypisuje stazka, ktorá je pre tieto veľké MV vlastne knihou jázd, máš to zároveň aj potvrdený doklad pre archiváciu, stáva sa a veľmi často, že ti odberateľ neuhradí fa, ja mám v archíve doklad, že dodávku prevzal a potvrdil svojim podpisom. Veľmi nám tieto archívne doklady pomohli v prípade, keď sme postúpili naše pohľadávky nášmu právnemu zástupcovi. Stazky si vypisuje vodič, je to jeho povinnosťou, tak ako aj kniha jázd. Ak odmeňuješ podľa ubehnutých km, máš to ďalší doklad pre prípad, že zamestnanec nie je spokojný so svojou plácou.
sklenkova
23.04.06,16:34
pomôžte mi ju teda vypísať:jazdí si za seba ako szčo,prvú stranu som s odretými ušami zvládla,ale čo to je tkm?
A do prac. zaradenia si má napísať vodič?
ondrejvla
23.04.06,16:40
pomôžte mi ju teda vypísať:jazdí si za seba ako szčo,prvú stranu som s odretými ušami zvládla,ale čo to je tkm?
A do prac. zaradenia si má napísať vodič?

tkm = pre dopravu sa uvádzajú čisté tonokilometre (preprava 1 tony na kilometre )
Do prac.zaradenia vodič.
sklenkova
23.04.06,16:47
ja si teda vymýšlať viem a na blbosti som priam ideálny typ,ale kto vymyslel tonokilometre proti tomu som velká 0
Ďakujem TI VELMI PEKNE !!!!!
ondrejvla
23.04.06,16:58
ja si teda vymýšlať viem a na blbosti som priam ideálny typ,ale kto vymyslel tonokilometre proti tomu som velká 0
Ďakujem TI VELMI PEKNE !!!!!

Ivka aj ja! Je to najväčší a najviac zaneprázdnený úrad na Slovensku. Štatistika!
lenkak
23.04.06,17:41
Už mám pripomienku, zajtra lepím tlačivko. Spravím aj nejaký vzorček, aby si nemusela pracne sčítavať riadky.
ondrejvla
23.04.06,17:43
Už mám pripomienku, zajtra lepím tlačivko. Spravím aj nejaký vzorček, aby si nemusela pracne sčítavať riadky.

Lenka, hoď ju prosím potom aj na mail, ďakujem vopred.
lenkak
23.04.06,17:48
OK, posnažím sa.
sklenkova
23.04.06,17:51
aj ja ďakujem už to tu asi 10 krát prepisujem a neviem či mu zajtra aspoň tu jednu dám-neviem či bude stačiť ten kontajner na papier čo dáva mesto
ondrejvla
23.04.06,17:59
aj ja ďakujem už to tu asi 10 krát prepisujem a neviem či mu zajtra aspoň tu jednu dám-neviem či bude stačiť ten kontajner na papier čo dáva mesto

To je pekné! Objednaj si ešte jeden, aj ja zapĺňam koše papierom, ale u mňa ich starký spáli, takže nik nemôže nič prečítať, keby dačo...
ilona
24.04.06,03:40
Stazka sa dá kúpiť všade,kde predávajú tlačivá.Je to príloha k faktúram,vodič by ju mal dať podpísať pri preprave a na základe tejto stazky sa vystavuje faktúra,tvorí jej prílohu.Podľa mňa nie je vôbec potrebné všetky kolonky vyplňovať,nikto to od Vás nebude žiadať.Vyplnte to,čo je pre Vás potrebné.
lenkak
24.04.06,17:00
Pripájam sľúbenú stazku, len si nastavte okraje (ak by bolo treba).
Obsahuje dva hárky (zošity).
Viera123
05.07.06,16:55
Lenkak, prosím ťa, nie je tu niekde na nete tlačivo kniha jázd? Nechala som si ju v práci a chcem si to povypĺňať, už to tu hľadám neviem odkedy a nie a nie to nájsť. Vytlačím si to z tlačiarne... ďakujem :-)
lenkak
05.07.06,16:58
neviem či ju tu ešte nájdeš, pokiaľ viem, dával ju sem Manual, skús sa na neho obrátiť.
Poprípade skús poprezerať v Dokumentoch.
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=80
http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=218
Viera123
05.07.06,17:00
neviem či ju tu ešte nájdeš, pokiaľ viem, dával ju sem Manual, skús sa na neho obrátiť.
Poprípade skús poprezerať v Dokumentoch.
No myslím, že by som ju skôr mala v rukách, keby som behla niekde do Metra si ju kúpiť, ako tu na Porade najnovšie niečo nájsť... Strácam prehľad.
Už som hľadala, kde som vedela, ale ďakujem Lenka aj tak.
lenkak
05.07.06,17:01
Zita5
05.07.06,17:02
Zita5
05.07.06,17:04
Vierka my Ťa tu zásobujeme...pozri toto...a Ty nič .....:D


http://www.porada.sk/t28689-hadanie-web-stranky.html
Viera123
05.07.06,17:26
http://www.porada.sk/showthread.php?t=14963&highlight=%2Akniha+j%E1zd
No chyba bude asi v tom, že ja neviem hľadať. Mne totiž vyhľadávanie vôbec nefunguje. Ďakujem Zitka, aj keď som hľadala trochu iný, aj tento je myslím ok... :)
Zita5
05.07.06,17:35
Vierka vo vyhľadávaní musíš zadať :
*Kniha jázd ......napr.
Viera123
05.07.06,17:58
Vierka my Ťa tu zásobujeme...pozri toto...a Ty nič .....:D


http://www.porada.sk/t28689-hadanie-web-stranky.html
Zitka, prepáč, nakoľko som ten môj príspevok vymazala, tak som si nevšimla, že vy ešte stále bdiete nado mnou a mojím problémom...:) Obom ďakujem!
Zita5
05.07.06,18:10
Zitka, prepáč, nakoľko som ten môj príspevok vymazala, tak som si nevšimla, že vy ešte stále bdiete nado mnou a mojím problémom...:) Obom ďakujem!


Vierka , aspoň vidíš ako Ti chceme pomôcť ...za každú cenu:)
Viera123
05.07.06,18:19
Vierka , aspoň vidíš ako Ti chceme pomôcť ...za každú cenu:)
Ešte, že vás mám, lebo v tejto džungli účtovníckych zákutí som totál mimo...
:confused:
nájomník
14.02.15,18:09
Stazka je doklad o odjazdených km pre zamestnavateľa a pohybu auta na nákl. a vykl. ale nie ku FA nato že bol tovar odovzdaný zákaznikovi služi potvrdeny CMR alebo dodaci list. Stazka je interný doklad firmy ktory služi pre kontrolne orgány. Tak neviem prečo aj napr. špedičné firmy vyžaduju stazku???
marjankaj
14.02.15,18:47
Stazka je doklad o odjazdených km pre zamestnavateľa ale nie ku FA nato že bol tovar odovzdaný zákaznikovi služi potvrdeny CMR alebo dodaci list. Stazka je interný doklad firmy ktory služi pre kontrolne orgány. Tak neviem prečo aj napr. špedičné firmy vyžaduju stazku???
No ešte že si to objasnil. Už 9 rokov si nad tým lámeme hlavu:rolleyes:
buchač
14.02.15,18:58
Stazka je doklad o odjazdených km pre zamestnavateľa ale nie ku FA nato že bol tovar odovzdaný zákaznikovi služi potvrdeny CMR alebo dodaci list. Stazka je interný doklad firmy ktory služi pre kontrolne orgány. Tak neviem prečo aj napr. špedičné firmy vyžaduju stazku???
No ešte že si to objasnil. Už 9 rokov si nad tým lámeme hlavu:rolleyes:

Prečo ?
Ak porozmýšľaš, tak na to prídeš aj sám. Ak nie, radšej nemudruj..
===========================================
Kua...a si predstav, že tento výraz už aj komunisti poznali..;)
Kua... každý mesiac (počas 6 rokov/1978-84) som uzatváral, sťa mechanizátor, výkaz závodovej dopravy...počet vozidiel cca 50 ks...od osobných, cez nákladné až po špeciálne.
To bol vtedy iný level...
marjankaj
14.02.15,19:23
Stazka je doklad o odjazdených km pre zamestnavateľa ale nie ku FA nato že bol tovar odovzdaný zákaznikovi služi potvrdeny CMR alebo dodaci list. Stazka je interný doklad firmy ktory služi pre kontrolne orgány. Tak neviem prečo aj napr. špedičné firmy vyžaduju stazku???
No ešte že si to objasnil. Už 9 rokov si nad tým lámeme hlavu:rolleyes:

Prečo ?
Ak porozmýšľaš, tak na to prídeš aj sám. Ak nie, radšej nemudruj..
===========================================
Kua...a si predstav, že tento výraz už aj komunisti poznali..;)
Kua... každý mesiac (počas 6 rokov/1978-84) som uzatváral, sťa mechanizátor, výkaz závodovej dopravy...počet vozidiel cca 50 ks...od osobných, cez nákladné až po špeciálne.
To bol vtedy iný level...
Buchy aj ja ti odpoviem o 9 rokov. Určite ťa to bude véééľmi zaujímať:D :---
buchač
14.02.15,19:33
Stazka je doklad o odjazdených km pre zamestnavateľa ale nie ku FA nato že bol tovar odovzdaný zákaznikovi služi potvrdeny CMR alebo dodaci list. Stazka je interný doklad firmy ktory služi pre kontrolne orgány. Tak neviem prečo aj napr. špedičné firmy vyžaduju stazku???
No ešte že si to objasnil. Už 9 rokov si nad tým lámeme hlavu:rolleyes:

Prečo ?
Ak porozmýšľaš, tak na to prídeš aj sám. Ak nie, radšej nemudruj..
===========================================
Kua...a si predstav, že tento výraz už aj komunisti poznali..;)
Kua... každý mesiac (počas 6 rokov/1978-84) som uzatváral, sťa mechanizátor, výkaz závodovej dopravy...počet vozidiel cca 50 ks...od osobných, cez nákladné až po špeciálne.
To bol vtedy iný level...
Buchy aj ja ti odpoviem o 9 rokov. Určite ťa to bude véééľmi zaujímať:D :---

Ty nemusíš....no na názor podnájomníka si počkááám... :D :D :D

Chas dilino gádžo...avľas mange pre godži, nane jov mrokar ???
nájomník
15.02.15,06:16
ked si ty taky mudry mrokar tak mi vysvetli načo je špedičke stazka od dopravcu ku fakturacii ked jej odovzdavam CMR potvrdeny prijemcom t.j. doklad o prijati tovaru. Definuj zakon ktory to nariaduje!!! Ty si robil vykaz zavodnej dopravy pre firmu ale nie pre špedičku pre ktoru vezieš tovar niekomu. dilino gadžo, ked si ty bačoval na družstve v 80 tich rokoch špedičky isto neboli. Ty ani nevieš o čom píšem.
nájomník
18.02.15,19:45
No čo si onemel???