eeeee55
01.09.14,08:14
Rád by som sa naučil opravovať si elektorniku prípadne zostavovať si počítače alebo bicykle. Je na to litaratúra alebo vie mi niekto poradiť kde sa to môžem naučiť?
taiko
01.09.14,06:40
Aby sa ti dalo dobre odpovedat, potrebujeme niekolko odpovedi:

1. Co si robil, kde si bol dpteraz?
2. Kolko mas rokov?
3. Ake mas vzdelanie?
4. Ake mas zaujmny, co Ta bavi?
eeeee55
01.09.14,06:55
1. tri roky som cez prazdniny brigadovaval v strojárskych spolocnostiach a prave pred dvoma dnami som sa vratil zo svajciarska kde som taktiez robil 2 mesiace v strojarskom podniku.
2.
3.
4. m
eeeee55
01.09.14,06:57
diky :)
sosak
01.09.14,07:25
Od roku 1952 sa tlačí časopis s názvom : Amatérske radio, majú web stránku : http://www.aradio.cz/ . Kupoval som si ho od 13. rokoch , naučil so sa teórii, viac ako v škole, ale neoceniteľné pre mňa boli návody, ako zhotoviť napr. príjmač na VKV vlny, nízkofrekvenčný zosilňovač, atď. od výroby plošného spoja, až po osadenie súčiastkami a oživením zariadenia. Pri opravách elektroniky v amatérskych podmienkach, ako píšeš v otázke, musíš ovládať základy fungovania obvodov, jednotlivých súčiastok a mať základné prístrojové vybavenie : multimetr, osciloskop,mikro spájkovačku, a ďalšie. Takže ti poradím, ak sa chceš venovať opravám elektroniky, začni odbornou literatúrou, napr. spomínaným Amatérskym radiom. Zostavovať počítače sa tak isto dá časom naučiť, však na internete sú nepreberné možnosti, zaoberajúcich sa touto témou, a tak isto je dostatok literatúry. Tiež sa môžeš prihlásiť na kurz elektroniky. Čo sa týka zostavovaním a opravám bicyklov, musíš tak isto začať teóriou, kúp si literatúru, tej je na trhu dosť, ale ako tip : http://mtbs.cz/clanek/velka-modra-kniha-o-servisu-jizdnich-kol/kategorie/servis/rubrika/bike-technika .
Dúfam, že som ti trochu pomohol sa zorientovať.
taiko
01.09.14,08:12
obavam sa ze Ti neverim. Nikto sa nemoze venovat vsetkemu. Myslim, ze si z nas tu na porade robis prdel..
panamaus
01.09.14,08:20
Keď všetko, tak :

Baví ťa aj redundancia ?
(gausova slučka ? coriolis ? mitochondrie ? polychlorované bifenyly ? , PCB ? , BOZP ? , PO ? )
(skús odpovedať sám , nie z gúgla :D )
eeeee55
01.09.14,08:36
sak ja nehovorim ze sa vsetkemu venujem ale vsetko ma zaujima .... je to az take podstatne?
eeeee55
01.09.14,08:37
dakujem. ano pomohli ste mi konecne niekto kto vie aj poradit a niekam nasmerovat :)
panamaus
01.09.14,08:41
chcel som ti iba naznačiť, že to , čo som písal a ešte aj ďalšie som sa učil desiatky rokov

a z toho vyplýva to podstatné :

(zaujíma ťa síce všetko, ale)
niečomu sa venuj PORIADNE
felix1
01.09.14,18:37
Aku elektroniku chces opravovat ? ( TV, DVD, ??? ) Doba ked sa vymenila ektronka alebo odpor su davno nenavratne prec. Vyrobca sa snazi vyrobit vsetko tak aby to bolo bez noveho draheho bloku neopravitelne. Bez podpory vyrobcu mozes opravovat na elektronike hlavny vypinac alebo konektor. Ako samouk to budes mat este tazsie.