Guner
01.09.14,21:23
Chcel by som sa opýtať ako je to s odvodmi do zdravotnej poisťovne, viem že si ich mám platiť sám, ale mám ísť pracovať do obchodného centra (Zatiaľ na dohodu) a budem robiť dlhý krátky týždeň (3 a 4 dni po 12 hodín).

Chcem sa opýtať ako je to splatením odvodov, tie pracovné dni, ktoré nepracujem si musím potom doplatiť? Alebo sa to dá presunúť, keďže budem pracovať aj cez víkendy? (Čo nie sú pracovné dni)

Vopred ďakujem za odpoveď.
KEJKA
01.09.14,19:37
budeš mať stanovený nepravidelný pracovný čas a smeny cez víkend budú odpracované, za ktoré zam-eľ odvedie ZP ako za hociktorý deň v týždni. Tie dni, ktoré neodpracuješ, si bude doplácať ako samoplatiteľ - tiež bez ohľadu na to, či je to víkend alebo nie.
avalik
01.09.14,19:42
na dohodu asi ťažko

§ 228a
Dohoda o pracovnej činnosti

(1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.


3 a 4 dni po 12 hodin, mas priemerne 42 hodin tyzdenne - co je riadny tyzdenny pracovny cas s 2 hodinami nadcasov tyzdenne
Guner
01.09.14,19:49
Zmluvu idem podpisovať až zajtra, takže neviem podrobnosti, ale bolo mi povedané, že prvý mesiac budem robiť len na dohodu a potom so mnou podpíšu pracovnú zmluvu na TPP.
ivka70
02.09.14,05:25
spytaj sa priamo zamestnavatela, ako ta prihlasi do zdravotnej poistovne, ci to bude na cely mesiac alebo len na dni, kedy budes pracovat.
Lebo aj pri kratkom/dlhom tyzdni u dohodara moze ist o tyzdenny pravidelny pra.c cas a mohol by si byt prihlaseny cely mesiac.
Ak to tak bude, plati ZP zamestnavatel cley mesiac, ak nie, dni, na ktore ta odhlasi, si doplacas ZP ty.