ADA
20.04.06,20:00
Prosím vie mi niekto poradiť? Dostala som faktúru za služby spojené s vykládkou tovaru z lode a manipuláciou tovaru v sklade s DPH. Podľa zákona je miestom dodania pri tejto službe miesto manipulácie s tovarom a je správne vyčíslená aj DPH. Vie mi prosím niekto poradiť čo z toho pre mňa vyplýva? Ďakujem
KEJKA
20.04.06,18:04
Ked je to správne, platíš DPH, ktorú si nemôžeš odpočítať - dostane sa ti do nákladov. Je to v rámci EU, predpokladám. Z tretieho štátu by to bolo bez DPH.
Danka Kosibová
24.04.06,07:04
ja mam tiez podobny pripad. Mam fakturu za ubytovanie v nemecku. Faktura je vystavena s DPH. DPH si uplatinit nemozem, no chcem sa spytat, ci to uvadzam niekde v danovom priznani DPH. Hodilo by sa mi to do riadku 09 a 15. je mi jasne, ze vysledny efekt je nulovy. chcem vediet, ci to treba dat do priznania.
KEJKA
24.04.06,17:12
ja mam tiez podobny pripad. Mam fakturu za ubytovanie v nemecku. Faktura je vystavena s DPH. DPH si uplatinit nemozem, no chcem sa spytat, ci to uvadzam niekde v danovom priznani DPH. Hodilo by sa mi to do riadku 09 a 15. je mi jasne, ze vysledny efekt je nulovy. chcem vediet, ci to treba dat do priznania.
podľa mňa je naše priznanie len o slovenskej DPH. Takže dodania s cudzou DPH neuvádzaš.
Ešte podotknem vzhľadom aj na svoj vyšše uvedený príspevok, že existuju možnosti, kedy sa dá vybavviť vrátenie DPH podaním žiadosti na DU v príslušnom členskom štáte.
Danka Kosibová
25.04.06,05:35
Lida, dakujem za odpoved. Tiez som uvazovala o moznosti vratit dan, no vzhladom na jej výsku, cca 700 sk, myslim,ze to nema vyznam. este ma tak napada, ako je mozne si dat vystavit doklad bez dph. napríklad taka vstupenka na výstavu...to maju predtlacene.