Sweeto
02.09.14,09:49
Včera mi boli ukradnuté (odpísané) údaje z občianskeho (meno, priezvisko, číslo op, ulica atď.). Dnes som bol na polícii zablokovať občiansky.

Myslíte, že sa mám niečoho báť? (že niekto na moje údaje si zoberie pôžičku atď.?) Alebo na to by potreboval fyzicky mať pri sebe môj občiansky? Ďakujem.
Tweety
02.09.14,07:52
Dnes sa nájdu ľudia, čo vedia všetko zneužiť, dokonca aj identitu. Dobre si urobil, že si to nahlásil na polícii.
kopretinka
02.09.14,08:03
Včera mi boli ukradnuté (odpísané)ako?kto?ty si pri tom nebol? údaje z občianskeho (meno, priezvisko, číslo op, ulica atď.). Dnes som bol na polícii zablokovať zablokovať?občiansky.

Myslíte, že sa mám niečoho báť? (že niekto na moje údaje si zoberie pôžičku atď.?) Alebo na to by potreboval fyzicky mať pri sebe môj občiansky? Ďakujem.

,,
okrem iného si sa dopustil priestupku,že si poskytol inej osobe občiansky preukaz na účely jeho zneužitia, pokuta od 165 € do 331 €
http://www.minv.sk/?priestupky-na-useku-obcianskych-preukazoch
kopretinka
02.09.14,08:05
odpísané údaje,to znamená,že sa niekde prihlásil na ubytovanie alebo si vzal pôžičku.........či?
Sweeto
02.09.14,08:06
Nebol som pri tom. Poprosil by som odpoveď na moju otázku, nie riešenie nepodstatných vecí.
Tweety
02.09.14,08:19
veď máš
buchač
02.09.14,08:26
Daj podstatnú otázku ( čítaj = normálne sa vyjadruj) a dostaneš aj podstatnú a normálnu odpoveď.
Sweeto
02.09.14,08:42
Nič som neposkytol, čítajte lepšie, píšem, že mi boli ukradnuté v mojej neprítomnosti údaje.
Tweety
02.09.14,08:50
napísal si to nejednoznačne, ako ukradnuté, odpísané, tak ako to je?len odpísali a vrátili alebo bol ukradnutý?
kopretinka
02.09.14,08:50
vysvetli,ako ti boli ukradnuté údaje.OP máš mať predsa stále pri sebe a nikomu ho nedávať.keby si povedal,že ti OP ukradli,tak to pochopím,ale nechápem,ako mohli byť údaje opísané bez teba.
misoft
02.09.14,09:56
Nejednoznačné vyjadrenie! V tvojej neprítomnosti -t.z. odcudzený? Alebo si ho poskytol inej osobe? V prvom prípade = krádež osobných dokladov. To sa potom hlási polícii! V druhom prípade dostaneš pokutu ty! A OP sa zablokovať nedá - nie je to platobná karta. OP môže byť len platný, neplatný (starý, zmena údajov, vzhľadu, adresy), poškodený, stratený, odcudzený.
viktorviktor
02.09.14,10:19
poriadna uhorka, ako sa dá občiansky zablokovať
keď si chcem zobrať pôžičku na tvoje meno tak si vymyslím údaje a zoberiem, teda ak mi to niekto zožerie bez predloženia OP, riadna uhorka
Peggynka
02.09.14,10:48
Zneužiť sa dá všetko a úspech závisí od toho,ako zodpovedne pristupujú k predkladaniu dokladov ľudia,ktorí to majú v kompetencii a od fantázie a hereckého talentu toho,kto to chce zneužiť.Primitívny príklad:vyrobíš si falošný preukaz,údaje máš,nie je to kvalita,ale okopíruješ a pod rôznymi rozprávkami o dôvodoch nepredloženia originálu OP,žiješ...MHD zadarmo...atď.Raz mi takýto predložil jeden chytrák,tak som ho požiadala o vodičský preukaz (všimla som si,že prišiel autom) a on,že nevlastní VP.Nič u mňa nevybavil,ale poslala som na neho policajtov a mal toho na rováši dosť (o.i.býval zadarmo v hoteloch).
korela
02.09.14,11:04
Ste tu nastúpili ako vyšetrovacie komando.
Ak bol na polícii, tak im to zrejme už vysvetľoval. Zrejme iba ohlásil odpísanie údajov.
To sa mohlo stať pri akejkoľvek príležitosti. Mohol sedieť v kaviarni a mať ho vo vrecku, reklamovať tovar v obchode, človek sa týmto situáciám niekedy nevyhne. Možno niekde zaspal (aj vo vlaku) a obáva sa zneužitia OP.
Podstatné je to, že to nahlásil polícii a keby to chcel niekto zneužiť, mal by alibi. Rovnako ako pri nahlásení straty OP.