Lindorfa
02.09.14,10:11
Dobry den,
potrebovala by som poradit, ako by som mala napisat tzv. Dohodu o vrateni penazi, alebo ako to nazvat.. Ide o to, ze som za otca, ktory sedel v base, platila jeho dlhy voci nebankovkam aj banke. Dalej su to vydavky ktore boli potrebne na rekonstrukciu neobytneho priestoru na obytny. Nie je to dokopy malo penazi. Nespisali sme ziadnu zmluvu. Dohoda bola ustna, ze po predaji domu mi peniaze vrati. Teraz nastava situacia, ze by mi ich mal vratit, ale nemozem sa na neho spolahnut. Potrebujem aspon nejaky doklad o tom, ze mi tie peniaze v urcitej lehote (z predaja svojej polovice domu) vrati. Prosim o info, ako to treba spravne spisat, co je k tomu potrebne? Treba to podpisovat priamo pred notarom? Dakujem
draik
02.09.14,08:14
Volá sa to Uznanie dlhu, vzory sú aj na nete.
Terezia13
02.09.14,08:19
dohody o prijímaní alebo odovzdávaní vyšších čiastok je najistejšie spisovať pred notárom, je istota, že právne budú vporiadku
ale aká je istota, že tie peniaze od otca dostaneš, keď je nespoľahlivý? to už ani notár dohodou nezaručí
rozhodne musíš mať doklady o tom, že si mala náklady pri uvedených skutočnostiach, aj tie by asi bolo vhodné predložiť notárovi
ale najistejšie je to riešiť cez notára
Lindorfa
02.09.14,09:40
Dakujem, nasla som. Toto netreba davat potvrdit notarovi?
draik
02.09.14,09:43
Istejšie je, ak je podpis dlžníka úradne osvedčený (na matrike je to lacnejšie).
luja5
02.09.14,09:50
Rozumiem dobre, že už ste dom predali a teda otec už dostal peniaze z predaja?
Lindorfa
02.09.14,10:20
Nie este ich nedostal.
luja5
02.09.14,11:37
Zle som sa opýtala, sorry. Ešte raz - kúpnopredajná zmluva už bola podpísaná? Lebo ak ešte nebola, možno by sa to dalo riešiť v rámci tej zmluvy s tým, že kupujúci by poukázal Tebe a otcovi rozdielne sumy. Len neviem, či v Tvojom prípade by taký postup nebol už pasé.