Jarko Sakak
02.09.14,11:41
Mozem si otvorit zivnost ked uz som zamestnany na pracovnu zmluvu?
Tweety
02.09.14,09:42
Áno.
Ale platí aj toto:
§ 83
Výkon inej zárobkovej činnosti

(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať inú zárobkovú činnosť, ktorá má k predmetu činnosti zamestnávateľa konkurenčný charakter, len s predchádzajúcim písomným súhlasom zamestnávateľa. Ak sa zamestnávateľ nevyjadrí do 15 dní od doručenia žiadosti zamestnanca, platí, že súhlas udelil.

(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 z vážnych dôvodov písomne odvolať; v písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť tieto dôvody. Po odvolaní súhlasu zamestnávateľom podľa prvej vety je zamestnanec povinný bez zbytočného odkladu inú zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

(3) Súhlas zamestnávateľa podľa odseku 1 sa nevyžaduje na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.
ivka70
02.09.14,09:43
Mozes.
Jedine mozes mat vyluku v prac. zmluve voci takemu predmetu zivnosti ako ma prac. napln.
Jarko Sakak
02.09.14,10:34
A ako mam pokracovat???...kolko stoji zivnost kde to mam ist nalasit alebo co mam robit??
Tweety
02.09.14,10:35
najprv si prečítaj živnostenský zákon
kn-alka
02.09.14,10:44
Jarko Sakak
02.09.14,12:07
Ale toho je tam vela...ako to funguje?..treba dake skusky??...proste.de to ist nahlasit hm? ...pytal som sa uja googla ale chcem to zistit dvoma troma vetami a ni citat 20 stran zakonov :D hehe
Tweety
02.09.14,12:09
bez študovania zákonov nepôjde ani podnikanie
kn-alka
02.09.14,12:15
že je tam toho veľa? ... predstav si, že je tam toho ešte MÁLO !!!... celé podnikanie a dodržanie všetkých zákonov je omnoho viac! A mimochodom, ak neprezradíš, že akú činnosť chceš prevádzkovať, tak ti NIKTO neporadí.

mimochodom, otvoriť si živnosť stačí zbehnúť s občianskym preukazom na živnostenský úrad... toť vsjo... pokiaľ nemáš v pláne niečo špeciálne.