KatkaPaľkova
02.09.14,12:06
Moja otázka vyznie možno troška smiešne, ale dnes jeden nikdy nevie, za čo ho budú penalizovať. A teda, keď mám obchodné meno povedzme White Lady, je možné, aby som vo firemnom logu a na faktúre používala obrázok s názvom spoločnosti a pod ním mala nápis dynamic woman? Je možné umiestňovať k registrovanému obchodnému názvu spoločnosti heslo a obrázok? Nie je nutné logo niekde ďalej registorovať? Dúfam, že som sa vyjadrila dostatočne a diky za odpovede.
kopretinka
02.09.14,10:11
ja by som bola asi v pomykove,keby som jednala s firmou AA a príde mi faktúra od BB........či? prečo si nedáš logo také,ako máš obchodné meno?
KatkaPaľkova
02.09.14,10:14
No ja to myslím tak, že obchodné meno je White Lady a to budem aj udávať, no chcel aby som ho špecifikovať sloganom dynamic woman, ktoré bude malým písmom pod obchodným menom. A v logu bude tiež obrys bielej pani. Obchodný názov tam je stále, a teda žiadne A a B, no je dotvorený sloganom a logo obrázkom. Pýtam sa, či sa to smie a či logo netreba niekde evidovať.
kopretinka
02.09.14,10:17
to by nemal byť problém,evidovať si to nikde nemusíš,ale môžeš si na to dať ochrannú známku
kopretinka
02.09.14,10:18
Dav
02.09.14,11:17
Obchodné meno fyzickej osoby je jej meno a priezvisko a môže obsahovať aj dodatok - Janka Hrašková, čiernobiela dáma. Obchodné meno právnickej osoby je to, ktoré je zapísané v obchodnom registri. White Lady s.r.o.

Účtovnícke P.S: ak bude názov na faktúre v súlade s obchodným registrom, bude mať všetky náležitosti faktúry a číslo faktúry bude obsahovať iba číslice 0 až 9 , tak nám bude srdečne jedno, čo ešte na tej faktúre je. Ak to tam nebude, bude nám srdečne jedno, čo ešte je na faktúre a budeme požadovať len to svoje podľa zákona. A nezapamätáme si doplnkové reklamné logo, iba to, že boli nejaké problémy s formálnou stránkou faktúry.
kopretinka
02.09.14,12:34
dala som do odpovede link na tú ochrannú známku