Zitulda
02.09.14,13:10
Poraďte mi prosím, ako uložiť množstvo rodinných fotiek z rôznych udalostí? Ale tak, aby sa dali v prípade návštev pozrieť, ako predtým fotoalbumy. Ale aj také uloženie napr: akýsi prenosný prehliadač fotiek, kde by sa výmenou usb kľúča mohli pozrieť u rodiny fotky (z vnúčat, zo svadby či z osláv výročí?) Tie události by na tých usb boli z PC nahraté.
PC máme už zahltené fotkami, aj externý disk a nutne potrebujeme uvolniť C aj D disky aj externý...Rodiny vo Švajčiarsku, či v Maďarsku by uvítali keby sme ich navštívili a poukazovali fotky a nie je u nich k dispozícii PC..
Ďakujem Vám
Tweety
02.09.14,11:11
Som laik, ale napr. do digitálneho fotorámčeka.
mareko
02.09.14,11:37
Veď ak máš plný externý HD, tak si kúp ďalší. Externý HD je veľmi dobrý spôsob na uloženie fotiek. Maj jeden externý HD iba na fotky :)
erik555
02.09.14,11:45
jednoducho - na externe HDD, USB kluce...Rodiny vo Svajciarsku, ci v madarsku hadam maju TV s USB, alebo video prehravace s usb, alebo multimedialne centra s USB. Ked nie, tak prehravac na pripojenie k TV odnesies k nim ty :)
arizona
02.09.14,12:17
Bez PC mas moznost kupit digitalny fotoramik a tam pozriet fotky z USB kluca,alebo vacsina novsich televizorov ma moznost pripojenia USB.
Takziez vacsina boxov k satelitnym televiziam ma dnes uz taktiez koncovku USB


Na upratanie fotiek z PC
Mozes si kupit dalsi ext.disk s vacsou kapacitou.


Dalsie moznosti pre spravovanie fotiek...ak chces niekomu ukazat svoje fotky a druha strana ma PC :
-ukladat fotky na nejake externe internetove ulozisko http://softmania.sk/magazin/najlepsie-internetove-datove-uloziska
Mozes zdielat s kym chces...

Alebo si stiahni napr. picasa3. Mozes tam nielen upravovat fotky,ale si ich aj ukladat do albumov. Staci,ak das zdielat menovite s kym chces /pre ostatnych je nedostupne/ a oni si mozu pozerat na svojom PC tvoje fotky...http://www.slunecnice.cz/sw/picasa-3/
kopretinka
02.09.14,12:22
zlé nezaujímavé fotky zmazať,dobré fotky upraviť,zmenšiť,vytlačiť a pekne poukladať do albumov.Niet nad papierovú fotku.Tá totiž nepotrebuje k ukazovaniu nič,iba sama seba :)
momentálna akcia na foto
https://www.facebook.com/happyfoto.sk/photos/a.341574232559.150664.337216097559/10152644040357560/?type=1&theater
vlado 33
02.09.14,13:18
kopretinka: tebou súhlasím. Už dávno som o tom založil tému. A nakoniec som ju vymazal, pre posmešky iných. Dnešná papierová podoba fotografie ( termosublimačná) je odolná vystaveniu týždeň trvajúcemu mrazu, vode, UV žiareniu bez zmien kvality. Takto jednoducho som to vyskúšal (Doterajšie fotografie nedokážu týmto vplyvom odolať ani minútu, a vydržali 100 rokov. Síce so zmenami ale predsa). Úložiska, hdd, ssd, servery, nebudem menovať, tu budú? Papier tu bol, pred viac ako 2000 rokmi. A bude min. X rokov po nás.
kopretinka
02.09.14,13:22
a okrem toho je to aj pekný darček.....ja osobne by som asi umrela,keby mi niekto začal ukazovať plný disk cvakov....
vlado 33
02.09.14,14:46
Ja teraz natáčam, malé úryvky rastu môjho vnuka. Mám obavy, že si to nebude mať kde prehrať o 20 rokov.
misoft
02.09.14,15:23
Najlacnejšie používajú malú kapacitu úložiska rádovo v MB (od 16 do 64MB), využívajú prehrávanie z SD a z USB. To jeho problém nevyrieši.
Sú ext. HDD 2TB 2,5" - kapacita by postačila pri priemernej veľkosti obrázku 150kB = cca14316560 obrázkov. Teda 14 miliónov. Ak sú väčšie, samozrejme je ich menej.
Pretože 2TB (terabyte) = 2147483648 kB (kilobyte) [základ 1024].
pioter007
04.09.14,18:36
Odporúčam fotoknihy, vyberieš najlepšie fotky, zoradíš do kategorii (napr dvojstránka dovolenka Chorvátsko, potom zasa vylet neviem kde, narodeninova oslava...) ja si to tak robím a mám už 3fotoknihy, za každý rok jednu, väčšinou to robim v decembri, vonku je chladno tak si pri pc robim s fotkami a aj sú často v zime akcie na fotoknihy ale aj teraz sú, včera mi zhodou okolností prišiel mail o letnej zľave 50% zľava (http://www.gostorygo.com/sk/Start/Fotoknihy-goSTORYgo-Novinky-a-Akcia-Leto-2014.html).
Potom takéto fotoknihy môžem ukazovať priateľom a rodine kedy chcem, netreba pripojenie na internet ani na elektrinu, môžeš si ju pozerať kdekolvek a nie je nič lepsie ako mať tie fotky "v rukách" a listovať si vo fotoknihe ktorú som si sám podľa seba navrhol :-)
Ak nechceš fotoknihu tak ako tu už niekto písal dajú sa fotky vytlačiť (doma/fotolab) a zakladať do albumu.
Potom tiež sa da kúpiť ďalší externý harddisk (1tb stojí okolo 60€) ale to by som použil len ako zálohu, ideálne je mať fotky v papierovej podobe (aspoň tie lepšie)
A keď tak sa da použiť aj nejaké úložisko (google disk, sugar sinc, rajce.net ...) ale na to sa tiež moc nedá spoliehať tak to používam len ak chcem niekomu ukázať cez net len zopár fotiek.
DOPLNENÉ : tu je niečo o fotoknihach http://youtu.be/41fYC2KwmyA
Ps. Nerobím nikomu reklamu ;-) (čo ma napadne alebo najdem na nete a hodí sa to tak priložím)
misoft
04.09.14,18:43
Celkom rozumné je (ak sú to dôležité fotky) zálohovať na viacerých miestach. Na spomínanom ext.HDD + OneDrive + GoogleDisk atď. - trojitá záloha stačí....
pioter007
04.09.14,19:19
presne tak, ja si väčšinou fotky napálim na DVD + v ext. HDD + v HDD čo mám v PC + občas niektoré vo fotoknihe ale tam sa vojde asi len štvrtina fotiek. Záloha je dôležitá lebo stačí málo (pokazený PC/ stratený HDD... a kopa fotiek je nenávratne fuč (aspoň vo väčšine prípadov)
duves
08.09.14,11:03
žiadne tlačenie, ak by som mal vytlačiť všetky fotky čo som urobil, tak si možem na to vziať pôžičku. HDD a HDD, 2 kusy a zalohovaci softík SyncBackPro: http://www.2brightsparks.com/
denis_m6
08.09.14,11:23
Radim otvorit kazdu zlozku s fotkami a premazat tie, co sa nepacia... z vlastnej skusenosti, dovolenka 2500 fotiek a po prezreti, premazani 180 dobrych a zaujimavych. Ked to tak spravis pri kazdej zlozke, zrazu mas neuvaritelne vela miesta. Potom sme z kazdej udalosti vybrali 15-20 foto best of a dali vyvolat a vlozili do standard albumu, lebo pozerat 50 000 fotiek nikoho naozaj nebavi.
KoxXxo
08.09.14,12:55
Na každom G-Mail účte je 15GB zadarmo, dajú sa tam porobiť albumy a ešte aj poslať linky na pozretie komu chceš.
misoft
08.09.14,13:21
Okrem toho aj OneDrive poskytuje tiež 15GB.
kopretinka
08.09.14,14:08
nikto nehovorí o vytlačení VŠETKÝCH fotiek,ale o tom,že to treba pretriediť,upraviť a vytlačiť iba tie NAJLEPŚIE A NAJZAUJÍMAVEJŚIE.
misoft
08.09.14,18:13
A prečo 50000 v kuse? Keď utriediš do albumov/zložiek, tak pozeráš len tie, ktoré aktuálne chceš....
denis_m6
09.09.14,05:52
to ano, ale predstav si, ze pride navsteva, otvoris rok 2013 naprikald, a potom otvaras po jednom fotky, zatvaras, ved to by ma trafilo. Takto mame dve strany v albume, a ide sa dalej, nemusis rozmyslat co ukazat, co nie, vyriesene...
vlado 33
15.09.14,18:02
Myslím na rodinné foto a momentky. Kto by chcel vidieť niečo iné, na papieri 10x15 cm?