Monica838
02.09.14,11:19
Ahojte.
Dnes sme dostali faktúru vystavenú za notárske poplatky (overovanie rozhodnutia valného zhromaždenia spoločnosti a zmeny v OR) od notárky v ČR a na faktúre je uvedená aj DPH. Je táto fakturácia správna? Nemalo to byť vystavené bez DPH ako samozdanenie?
Ďakujem za rady
zlatica76
08.09.14,12:10
Podľa všetkého by to malo podliehať samozdaneniu (viď § 9 českého zákona o DPH). Notárske poplatky ani nie sú vymenované vo výnimkách v §§ 10a až 10k.

Je otázne, či náhodou nemáte v ČR prevádzkáreň (pridelené české IČ DPH).

Avšak právnici nie sú dobrí daniari, takže ak si si istá, že v ČR nemáte zložku/prevádzkáreň, požiadala by som notárku o prepracovanie faktúru bez českej DPH.
Monica838
08.09.14,12:22
Ďakujem za radu. Áno, presne tak to dopadlo, spravili chybu a poslali opravenú faktúru :)