lydinka
20.04.06,20:37
Ahojte poraďáci, prosím poraďte.
Kto je povinný vystaviť zápočet pohľadávok a záväzkov - dodavateľ alebo odberateľ?
ďakujem
babenko1
20.04.06,18:39
aj jeden aj druhý
dana9
20.04.06,18:39
Ahojte poraďáci, prosím poraďte.
Kto je povinný vystaviť zápočet pohľadávok a záväzkov - dodavateľ alebo odberateľ?
ďakujem
nemalo by ísť náhodou o dohodu o započítaní?
možno sa mýlim...:o

veru sa mýlim, zápočet môže byť aj jednostranný:o
KEJKA
20.04.06,18:40
Je možný aj jednostranný zápočet.
lydinka
20.04.06,18:42
aj jeden aj druhý

Mala som na mysli konkrétny príklad, podpísať ho musia obaja, to viem, ale kto je povinný ho vystaviť a dať na podpis druhej strane.
Príklad. Fi A /odberateľ/ je firme B /dodavateľ/ dlžná 10000,- za tovar. Fi B je zasa dlžná fi A dobropisovanú sumu 1000,-, čiže fi A uhradí Fi B 9000,-, kto je povinný vystaviť tento zápočet???
Ďakujem
lydinka
20.04.06,18:44
Je možný aj jednostranný zápočet.

Takže si ho ja vystavím, nemusím ani dať opečiatkovať druhej strane - niečo ako ID?
KEJKA
20.04.06,19:06
áno, dáš ho na vedomie druhej strane, aby mala možnosť rovnako zaúčtovať. Ak sú vzájomné pohľadávky a záväzky nepremlčané, odsúhlasené, nie je problém. Nie že by si musela teraz niečo naháňať, tie pohľadávky a záväzky majú byť nespochybnitelné. A vtedy jednostranný zápočet je bezproblémový.
lydinka
20.04.06,19:08
áno, dáš ho na vedomie druhej strane, aby mala možnosť rovnako zaúčtovať. Ak sú vzájomné pohľadávky a záväzky nepremlčané, odsúhlasené, nie je problém. Nie že by si musela teraz niečo naháňať, tie pohľadávky a záväzky majú byť nespochybnitelné. A vtedy jednostranný zápočet je bezproblémový.
Veľmi pekne ďakujem, vieš mi pripojiť link, ako má vyzerať taký jednostranný zápočet?

Inak som to zadala v dvoch témach, a v oboch sa o mňa staráš, takže ďakujem ešte raz. a terazmimotemy, smiem sa opýtať prečo máš v mene mäkké "i"?
Manual
20.04.06,19:16
Mala som na mysli konkrétny príklad, podpísať ho musia obaja, to viem, ale kto je povinný ho vystaviť a dať na podpis druhej strane.
Príklad. Fi A /odberateľ/ je firme B /dodavateľ/ dlžná 10000,- za tovar. Fi B je zasa dlžná fi A dobropisovanú sumu 1000,-, čiže fi A uhradí Fi B 9000,-, kto je povinný vystaviť tento zápočet???
Ďakujem
To záleží na dohode strán, ale ak niekto vyjde s iniciatívou ako prvý, mal by spraviť písomný záznam a dať ho druhej strane podpísať.
Pekný večer...:)
lydinka
20.04.06,19:19
To záleží na dohode strán, ale ak niekto vyjde s iniciatívou ako prvý, mal by spraviť písomný záznam a dať ho druhej strane podpísať.
Pekný večer...:)

Takže to spravím ja, aby som to mala OK, lebo nebudem ani spať. ďakujem
ekopo
20.04.06,19:23
lydinka
20.04.06,19:23
LIDKA, ďakujem už som to našla
KEJKA
20.04.06,20:05
Veľmi pekne ďakujem, vieš mi pripojiť link, ako má vyzerať taký jednostranný zápočet?

Inak som to zadala v dvoch témach, a v oboch sa o mňa staráš, takže ďakujem ešte raz. a terazmimotemy, smiem sa opýtať prečo máš v mene mäkké "i"?
:D:D:D:D
a prečo ty máš tvrdé? Dívala som sa na nick a trhá mi to oči, ak sa nad tým zamýšľam gramaticky.:D:D
:Dmimotemy

Celý život presviedčam okolie, aby mi nepísali zdrobneniny s "y"
tak som naučená, ale už som sa stretla aj s prípadmi, že píšu "y" a považujú to za správne. Tak neviem prečo, naozaj, oficiálne meno je s tvrdým a dlhým, len ostatné tvary su s "i".
........................
nejako som nepostrehla, že si v dvoch témach, spomedzi všetkých príspevkov mi to unikalo, len tak okrajovo som mala pocit, že tie príspevky nejako nesedia,..... :):)
som rada, ak som pomohla.
lydinka
20.04.06,20:11
:D:D:D:D
a prečo ty máš tvrdé? Dívala som sa na nick a trhá mi to oči, ak sa nad tým zamýšľam gramaticky.:D:D
:Dmimotemy

Celý život presviedčam okolie, aby mi nepísali zdrobneniny s "y"
tak som naučená, ale už som sa stretla aj s prípadmi, že píšu "y" a považujú to za správne. Tak neviem prečo, naozaj, oficiálne meno je s tvrdým a dlhým, len ostatné tvary su s "i".
........................
nejako som nepostrehla, že si v dvoch témach, spomedzi všetkých príspevkov mi to unikalo, len tak okrajovo som mala pocit, že tie príspevky nejako nesedia,..... :):)
som rada, ak som pomohla.

Vidíš, a mne trhá oči to tvoje"i", ja som zasa od malička nosila do školy /hlavne ked prišla nová učka/ zo sebou knihu "1000 poučení zo spisovnej slovenčiny, kde sa práve preberala zdrobnenina tohto mena. Mäkké "i" sa píše v zdrob. českého mena Lidmila - Lidka - inak Lýdia je všade tvrdé.
Zajtra knihu nájdem a napíšem presné citovanie. AHOJmimotemy
lydinka
20.04.06,20:22
[quote=ekopo]pozri tento link, je tam aj doc.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=8154&highlight=z%E1po%E8et[/quot


Ďakujem, už som medzitým našla:o
ivti
20.04.06,20:48
Ahojte dievčatá, viete mi poradiť ako sa taký zápočet pohľadávok/záväzkov zaúčtuje v jednoduchom účtovníctve? Ďakujem.