beatrix5
02.09.14,18:40
Ktorý zákon sa vzťahuje na to?
Tweety
02.09.14,18:50
AK si odpracovala viac ako 60 dní, vznikol nárok na D za kalendárny rok, teda 4 alebo 5 týždňov.. A ktorý zákon? Je to Zákonník Práce, konkrétne od §100.
veronikasad
02.09.14,18:55
bola si v roku 2014 na pn ?
beatrix5
02.09.14,19:12
nie, nebola som, dakujem, že si sa ozvala :)
beatrix5
02.09.14,19:17
dakujem pekne :)
veronikasad
02.09.14,19:25
Obdobie materskej dovolenky sa považuje za výkon práce. Vznikne nárok na celú dovolenku za rok 2014. O čerpanie dovolenky môžeš požiadať pred nástupom na MD.

Ak MD v roku 2015 bude trvať viac ako 60 prac.dní, vznikne nárok na dovolenku za kal. rok aj za rok 2015, ktorá bude krátená z titulu rod. dovolenky (za prvých 100 prac. dní o 1/12 ročného nároku, za každých celých 21 prac.dní o ďalšiu 1/12 ročného nároku)
Tweety
02.09.14,19:26
vďačne, ak chceš bližšie, musíš dať viac info, inak sa dá odpovedať len všeobecne