Martin D
02.09.14,20:09
Som absolvent strednej školy, v odbore grafik, a keďže som si nenašiel prácu tak rozmýšľam nad tým že by som si založil vlastné grafické centrum. Prečítal som si články v ktorých sa spomínalo aj dotácia od štátu. Mal by som aj spolupracovníka.
V mieste kde chceme založiť centrum je takmer 0% konkurencia v takejto oblasti. Chcel by som si založiť len niečo malé, aby som mohol robiť to čo ma baví a bez toho aby sa ma niekto pýtal aké mám pracovné skúsenosti.

Potreboval by som rady ako začať. Ako požiadať o dotácie. A podobné záležitosti.
Za odpovede ďakujem !!!
Economic
03.09.14,05:15
Ak máš na mysli príspevok na podnikanie z úradu práce, tvoja prvá cesta by mala viesť práve tam. Živnosť si vybavíš veľmi rýchlo. Tam ťa navigujú čo a ako.
taiko
03.09.14,06:21
.
1. kolko penazi mas nachystanych na invesricie?
2. Prv nez zacnes ziadat o dotacie, by si si mal pripravit podnikatlsky plan.
3. nie je mozne, ze v miest je 0 konkurencia, lebo tam nie je ziadny dopyt?
Richard
22.09.14,08:18
Martin, mám pre teba návrh. Máme tu kopec odborníkov z oblasti účtovníctva, ktorí nemajú aspoń jednoduché logo: http://www.porada.sk/odbornici

Čo keby si pri každej svojej otázke vyhlásil odmenu, že urobíš jednoduché logo tomu kto ti najlepšie poradí ? :) Môžem potom rozposlať otázku všetkým účtovníkom v katalógu.

Otázky však dávaj separátne, pre Poradu je to pravidlo, kvôli prehľadnosti. Pre odpovedajúcich motivácia ;)

Inak gratulujem, je sympatické nečakať na prácu ale to skúsiť sám.