ajuschka
02.09.14,20:34
uvazujem o zmene granul pre moje psice, rada by som vyberala aj podla skusenosti inych psickarov. Moje baby maju teraz Brit Care Adult M. poslednych par mesiacov sa mi ale zda ze kvalita krmiva sa zhorsila, a tak nejak nakyslo smrdia. Uvazujem preto o zmene znacky. Hladam granule s vysokou nutricnou hodnotou kedze mam psa so zdravotnym problemom a potrebujem do nej dostat co najviac zivin. Hladam granule s vysokym obsahom masa. Prosim ake su vase skusenosti? aj cenove.

Dakujem :)
Dav
02.09.14,18:53
Kŕmila som normálnymi, Darling, Pedigree,a kadečo po reťazcoch. Potom som prešla na Eminent senior. Dobré boli aj First mate, chutili. A teraz sme skončili kvôli obličkám na Renale a kvôli zubom na konzervách. Peňaženku liečim nadstavovaním konzerv cestovinami a zeleninou. Ak má psina zdravotné problémy, doporučujem poradiť sa s veterinárom a jeho názor overiť u iného veterinára.
ajuschka
02.09.14,18:58
dakujem :) psica ma megaezofagus, cize len cast potravy / vody ktore zje idu dalej zo zaludka do criev, velka cast sa vyvrati. megaezofagus je prakticky neliecitelny, vlastne uz je to psik "po zaruke". davno tu nemala byt. ide mi len o to aby z toho mala co cez trakt naozaj prejde mala co najviac zivin, je neustale chuducka, podvyzivena.
Dav
02.09.14,19:13
Ach jaj, chúďa psina. Silné mäsové vývary by nepomohli? Z tých, čo som písala, by bolo vhodné len First Mate, Renal nepotrebuje a tie zvyšné sú o ničom pre chorého hava.
kopretinka
02.09.14,19:21
ajuschka (Dnes 21:58) dakujem psica ma megaezofagus, cize len cast potravy / vody ktore zje idu dalej zo zaludka do criev, velka cast sa vyvrati. megaezofagus je prakticky neliecitelny, vlastne uz je to psik "po zaruke". davno tu nemala byt. ide mi len o to aby z toho mala co cez trakt naozaj prejde mala co najviac zivin, je neustale chuducka, podvyzivena.

keď má také zdr.problémy,tak jej dávaj normálnu stravu,mäso,cestoviny,ryža,zelenina,vajcia,tvaro h........prečo granule....
ajuschka
02.09.14,19:26
co narobim, len sa snazime aby jej bolo tak dobre ako sa da. uz ju nelutujeme, psica ma obrovsku chut do zivota, a my robime co sa da. zatial je to fajn, len hladame novu stravu. vyvary su fajn, ale nemozem jej ich robit kazdy den. tolko masa nemam.
Peggynka
02.09.14,19:35
A to ju takto kŕmiš,ako tu píšu?To je mi ľúto,že sa takto trápi...
http://www.cavalier.cz/redakce/tisk.php?lanG=cs&clanek=36153&slozka=35694&xsekce=35846&
Zvířata se musí naučit přijímat potravu z vyvýšeného místa nejlépe s tlapami postavenými na stoličce tak, aby jícen tvořil dolů směřující skluzavku a potrava se mohla bez aktivního podílu svalstva jícnu posouvat dozadu a sklouznout do žaludku. V této poloze by měl pes zůstat pokud možno ještě zhruba dvacet minut po nakrmení. To je nepochybně věc cvičení a také trpělivosti majitele psa.

Moje psice majú najradšej Bellosan z lidla,nepomohla ani reklama - proste nechcú iné.Je pravdou,že majú pestrú stravu,často ryby (surové),zeleninu,cestoviny,tvaroh,dávam im surové kosti s chrupavkou a milujú čierny chlieb (to ani neviem,či môžu :D).Zuby majú všetky zdravé a srsť každý obdivuje - lesklá,čierna ako pestovaný dostihový kôň.Myslím,že im nič nechýba.
Valcake
02.09.14,19:50
Skús sa pozrieť na túto značku:
http://www.zoohit.sk/shop/psi/granule/royal_canin_veterinary_diet
...ja objednávam pre mačku, lebo nič iné nechce aj z toho iba jednu značku..
arizona
02.09.14,20:20
Nepoznam tuto chorobu psikov,ale podla toho co pises myslim, ze najlepsie ti poradi vet.lekar,ktory ma skusenosti.

Podla toho, co pises sa mi nezda,ze by granule boli akurat vhodne...lebo ked aj kupis akekokvek drahe,znackove,myslim, ze ziviny z nich nestihne organizmus spravovat. Ja by som skusila nieco "kasovitejsie"...

Napr.nejake masove vyvary,masa nemusia byt kvanta,staci trochu, na tom nezbankrotujes,ide hlavne o vyvar,pridaj ryzu,zeleninu,ci cestoviny. /Vsetky nase zvierata,ked urobim nejaky vyvar, tak ako prve vychlipu "vodu", tu lubia viac,ako samotne maso.../
Mozes obmienat,aby to nebolo jednotvarne.
Ako doplnok by som skusila tvaroh,smotanu a pod.
alaya1
03.09.14,03:48
Ak ma psik tuto Dg, urcite by som granulami nekrmila, alebo by som sa snazila stravu spestrovat . Velmi kvalitnymi a zivinami dost obohatenymi granulami su Magnuson. Ja by som volila vsak BARFovanie alebo varenu stravu, co sa tyka toho vyvaru, ze nemas dost masa, na vyvar ho az tak vela netreba, mozes doplnat aj kostami, ja vyvarim z 2 kuracich noh aj dva, tri litre vyvaru bez soli,davam viac zeleniny.
ajuschka
03.09.14,07:14
Vlado tvojmu komentu nerozumiem...
ajuschka
03.09.14,07:16
ano, od malicka krmime z vysky. bohuzial psa 24 hodin denne neustrazis, obcas sprasi nejaku tu travu, pohryzie konar a podobne, takze sa proste zase vygrca. co sa da robit, je to pes a nemozes ho drzat v sterilnom prostredi, vo vyske a bez pohybu cely den. zatial je na tom dobre, ako som pisala, po zisteni diagnozy ju chcel vetos rovno utratit ze to nema zmysel a 1,5 roka sa nedozije. slecna ma dnes 4 roky a obrovsku chut do zivota :)
Peggynka
03.09.14,08:11
Podstatné je,aby tú stravu dostala do žalúdka v maximálnom množstve a kvalite.Možno by som skúsila dávať hašé,aby jej to skĺzlo do žalúdka.
Peggynka
03.09.14,09:37
Ono to v podstate nie je zvracanie,to jej ide von to,čo zostane v pažeráku a nefunkčné svalstvo pažeráka jej to neposunie do žalúdka.Ak ju 2x denne nakŕmiš,tak by jej to malo stačiť,skúšala by som techniku kŕmenia,kým by som neprišla na fintu.Možno aj po nakŕmení natiahnuť vodu do 150ml žanety a postojačky spláchnuť jedlo do žalúdka by malo svoj efekt.A to,čo cez deň vyvráti,už nebude také podstatné.A kvôli zubom by som jej kúpila hov. kosť s kĺbom,s tým sa moje vyhrajú a majú pekné zuby.
ajuschka
03.09.14,19:22
hehe vidis, kedysi som mala macku co odmietala cokolvek okrem tuniaka vo vlastnej stave :D